Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Barbórka 2014 dla Kajetanowicza, Karowa dla Kuchara [video]

Data publikacji: Autor: Tomasz Szmandra/TVN24/x-news

Fot. Lotos Rally Team- Kajetan Kajetanowicz/Jarek Baran - Ford Fiesta R5+ Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran po raz drugi z rzędu wygrali Rajd Barbórka. Jednak w prestiżowym Kryterium Asów na ulicy Karowej musieli uznać wyższość Tomasza Kuchara i Daniela Dymurskiego, którzy okazali się szybsi zaledwie o 0,38 sekundy.

Fot. Lotos Rally Team- Kajetan Kajetanowicz/Jarek Baran - Ford Fiesta R5+Kajetanowicz wygrał pięć z sześciu odcinków specjalnych rajdu i na mecie o prawie 16 sekund wyprzedził Grzegorza Grzyba, pilotowanego przez Daniela Siatkowskiego. Rekordzista rajdu z sześcioma zwycięstwami na swoim koncie - Tomasz Kuchar stanął na trzecim stopniu podium.

Ale to nie był jeszcze nie koniec rajdowych emocji. Wieczorem czołówkę zawodników czekał ostatni, niezaliczany do klasyfikacji rajdu, odcinek specjalny, czyli słynne Kryterium Asów na ulicy Karowej. Faworytem był oczywiście czwarty zawodnik tegorocznych mistrzostw Europy, Kajetan Kajetanowicz, niepokonany na tej trasie od 2011 roku. Tym razem jednak minimalnie lepszy okazał się Tomasz Kuchar. - Dałem absolutnie wszystko z siebie i z samochodu - powiedział zawodnik z Wrocławia. - To jest Subaru, którym dawno nie jeździłem, dosyć stary samochód. Ale wyciągnąłem z niego absolutnie wszystko i się udało!

Kuchar już czwarty raz triumfował na kultowym oesie w stolicy (po 2008, 2009, i 2010 roku), natomiast trzeci czas zanotował Litwin Dominykas Butvilas.

Fot. SPRT - podium Kryterium Karowa- Dziś uśmiech ani na chwilę nie schodził z mojej twarzy. Każdy rajd jest na swój sposób trudny. Barbórka wymaga niesamowitej koncentracji i precyzji, gdyż na krótkiej trasie najdrobniejszy błąd może być bardzo kosztowny. Cieszę się z tego, że tak dobrze nam poszło. Rok temu wygraliśmy Barbórkę zupełnie innym, dużo mocniejszym samochodem, dlatego tegoroczna edycja była dla nas kolejnym fascynującym wyzwaniem. Oczywiście chcieliśmy ponownie zwyciężyć także w Kryterium Asów, ale jak wiadomo „Pani Karowa” jest nieprzewidywalna. Pojechałem na slickach, a to był błąd. Założyłem takie ogumienie, które służyło nam w mistrzostwach Europy. Nie wybrałem deszczowych opon, choć cała trasa była mokra – tłumaczył Kajetanowicz.

Wyniki 52. Rajd Barbórka:

1. Kajetanowicz/Baran (Ford Fiesta R5+) 16:58,89

2. Grzyb/Siatkowski (Skoda Fabia S2000) +15.85

3. Kuchar/Dymurski (Subaru Impreza WRX STI) +17.92

4. Butvilas/Heller (Subaru Impreza STI) +30.76

5. Nivette/Natkaniec (Ford Fiesta R5) +34.51

6. Butruk/Dzienis (Mitsubishi Lancer Evo IX) +35.34

7. Rzeźnik/Mazur (Ford Fiesta R5) +36.07

8. Chuchała/Rozwadowski (Subaru Impreza) +40.18

9. Chmielewski/Nowaczewski (Ford Fiesta R5) +40.75

10. Oleksowicz/Kuśnierz (Ford Fiesta R5+) +43.85


Wyniki Kryterium Karowa:

1. Kuchar/Dymurski (Subaru Impreza WRX STI) 2.18,39

2. Kajetanowicz/Baran (Ford Fiesta R5+) +0,38

3. Butvilas/Heller (Subaru Impreza WRX STI) +2,88

Fot. Inter Cars Castrol TRW - Oleksowicz/Kuśnierz - Ford Fiesta R5+

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości