Wszystko
o samochodach

Motosport / Karting

Basz wygrywa w mistrzostwach Niemiec

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. materiały prasowe Karol Basz okazał się najlepszy podczas swojego powrotu do kartingowych mistrzostw Niemiec. Polak wraz z ekipą Kosmic Racing wystartował w pierwszej rundzie na torze w Wackersdorfie, gdzie mimo zaciętej rywalizacji udało mu stanąć na najwyższym stopniu podium.

Fot. materiały prasoweChoć dla naszego zawodnika oraz jego ekipy najważniejszymi punktami w tegorocznym kalendarzu są mistrzostwa świata oraz Europy, to jednak zostało jeszcze trochę czasu na dodatkowe starty w niemieckim czempionacie. Zmagania u naszych zachodnich sąsiadów składają się w tym roku z pięciu rund, a najlepszego z zawodników poznamy w połowie września.

Rywalizacja od samego początku była bardzo zacięta, czego efektem było piąte miejsce Karola w czasówce. Podczas biegów kwalifikacyjnych Baszowi udało się wywalczyć czwarte pole startowe do niedzielnych finałów. Ekipa mistrzów świata jednak spokojnie podchodziła do weekendu i szykowała formę na ostateczne zmagania. Podczas pierwszego finałowego wyścigu kierowca Kosmic Racing poradził sobie z kilkoma rywalami meldując się na drugim stopniu podium. W drugim wyścigu walka była natomiast znacznie bardziej zacięta, gdyż w pierwszym zakręcie Polak stracił kilka pozycji. Na dystansie 21 okrążeń udało mu się jednak z nawiązką odrobić straty i minąć linię mety na pierwszym miejscu.

„Po ostatnich problemach w WSK świetnie jest znów stanąć na najwyższym stopniu podium” – skomentował Basz po zawodach w Niemczech. „Rywalizacja była tutaj niezwykle zacięta i naprawdę musieliśmy pokazać pełnię naszych możliwości, aby odnieść zwycięstwo. Najważniejsze jest jednak to, że utrzymujemy wysoką formę i mam nadzieję, że tak będzie już do końca sezonu! - podsumował.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości