Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Będą blokady dróg w całej Polsce. Rolnicy zapowiadają protesty. Pierwszy już 17 sierpnia!

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Krzysztof Łokaj Agrounia zapowiedziała blokady dróg w całym kraju. Jeden z protestów zaplanowano na wtorek 17 sierpnia, a kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

17 sierpnia, rolnicy zaplanowali protest w miejscowości Sampława w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie krzyżują się droga krajowa 15 i droga 536.

Protest ma potrwać dobę. "24h na drodze mają przekonać rządzących, że rolników nie można lekceważyć", zapowiadają organizatorzy. Niewykluczone, że blokady potrwają 48 h i dłużej.

Zobacz także: Prawo jazdy. Kategoria B i ciągnięcie przyczepy

Wcześniej Agrounia zapowiedziała kolejne blokady dróg oraz "najazd na Warszawę".

- Na polskiej wsi jest rozpacz, jest drożyzna, jest brak perspektyw. Polscy rolnicy nie mają komu sprzedawać świń, a codziennie trafiają do Polski dziesiątki tirów mięsa i żywych zwierząt z zagranicy, głównie z Niemiec i z Litwy. Supermarkety nie chcą kupować zdrowego mięsa, które pochodzi ze stref ASF. To przekłada się na zanik produkcji mięsa w kraju. Tylko w ostatnim półroczu produkcja spadła o pół miliona sztuk świń. Problem dotyczy także sprzedaży warzyw, ciągle jesteśmy pod kreską - powiedział Michał Kołodziejczak, lider Agrounii. 

Zobacz także: Peugeot 308 w odmianie kombi

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości