Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Będą częstsze kontrole drogowe

Data publikacji: Autor: Policja.pl

Fot. Sławomir Kowalski Przed nami ostatni weekend sierpnia, co wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba policjantów ruchu drogowego.

Policja przypomina, że na drogach będzie większe nasilenie zbiorowych przewozów dzieci i młodzieży autokarami oraz wzmożone natężenie ruchu na drogach wyjazdowych i dojazdowych do i z miejscowości wypoczynkowych oraz dużych miast. Podczas tego weekendu należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych.

Już dzisiaj, 25 sierpnia br. w ramach międzynarodowej akcji "Prędkość" funkcjonariusze prowadzą wzmożone kontrole prędkości zarówno statycznie jak i dynamicznie również przy użyciu radiowozów nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory.

Redakcja poleca:

Przyciski dla pieszych znikną ze skrzyżowań?
To trzeba wiedzieć przy zakupie polisy AC
Używany roadster za rozsądne pieniądze

Zobacz także: Testujemy elektrycznego Golfa

Polecamy: Co ma do zaoferowania Volkswagen up!?

Funkcjonariusze przypominają, że jazda z prędkością niezgodną z przepisami może skończyć się utratą prawa jazdy, a niezatrzymanie się do kontroli to przestępstwo. Przypomnijmy, że zgodnie z art. 135 ustawy Prawo o ruchu drogowym policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Ponadto, zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie 1 czerwca br., niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydawanych przez policjanta poleceń, stanowi przestępstwo zagrożone karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas ogólnopolskich działań "Bezpieczny weekend" trwających od piątku do niedzieli tj. od 25 do 27 sierpnia br. oprócz kontroli prędkości, policjanci pełniący służbę zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, szczególnie dzieci. Funkcjonariusze będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów.

Policja apeluje, aby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny pojazdu i wyposażenie oraz zaplanować trasę podróży uwzględniając warunki atmosferyczne.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Hubert (gość)

    Podczas takich akcji polecam zaostrzyć uzycie yanosika i można obyć się bez uszkodzeń na portfelu ;)

  • BadNet (gość)

    Zobacz jak sie zachować w trakcie kontroli drogowej na http://badnet.pl

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości