Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Będą kredyty na autostradę

Data publikacji: Autor: Tomasz Falba - Dziennik Bałtycki

Koniec problemów z finansowaniem autostrady A-1. Z nieoficjalnych informacji wynika, że firma, która ma ją zbudować, dogadała się w tej sprawie z bankami.

 

- Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - mówi Tomasz Szymczak, rzecznik prasowy projektu autostrady A-1. - Mogę tylko powiedzieć, że wszystko jest na najlepszej drodze.

Przypomnijmy. Umowa na budowę pierwszego, 90-kilometrowego odcinka autostrady A-1 z Gdańska do Grudziądza została podpisana w sierpniu ubiegłego roku. Start inwestycji zaplanowano na 2 maja tego roku.

Żeby do tego doszło, firma Gdańsk Transport Company, która ma koncesję na budowę i eksploatację tej drogi, musi jeszcze uzyskać na to kredyty w bankach. Głównym z nich jest Europejski Bank Inwestycyjny.

Wydawało się, że nie będzie z tym najmniejszego problemu. Tymczasem w połowie grudnia ubiegłego roku okazało się nagle, że EBI nie podoba się cena, za jaką ma być wybudowany jeden kilometr A-1. W trakcie negocjacji z rządem GTC wynegocjowało ją na 5,6 miliona euro.

 

GTC szybko zdementowało tę informację. Gdyby bowiem EBI nie udzieliło kredytów, budowa A-1 mogłaby, jeśli nawet nie stanąć pod znakiem zapytania, to na pewno po raz kolejny się opóźnić. Gdańska firma zadeklarowała, że wszystkie problemy finansowe z EBI zostaną rozwiązane do końca stycznia.

Jak się udało nieoficjalnie dowiedzieć, GTC dotrzymało słowa. Oznacza to, że usunięta została ostatnia przeszkoda na drodze do rozpoczęcia budowy autostrady.

- Proszę oczekiwać na oficjalny komunikat w tej sprawie - mówi Szymczak. - Ogłosimy go w ciągu najbliższych dni.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości