Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Będzie gorzej?

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Orlen

Mimo rekordowego wyniku finansowego zanotowanego od lipca do września tego roku przez Grupę Kapitałową PKN Orlen jej analitycy przewidują możliwy spadek dochodów w nadchodzących miesiącach.Fot. Orlen

 

W trzecim kwartale 2004 r. skonsolidowany zysk netto spółki wyniósł 837 mln zł wg MSSF. Największy wpływ miał na to wzrost cen ropy o ponad 46 proc. część zysków pochodzi także z program redukcji kosztów, który przyniósł firmie w tym okresie 182 mln zł.

- Tak dobre wyniki PKN Orlen wynikają z jednej strony ze zwiększania efektywności działania firmy i powodzenia programu redukcji kosztów, z drugiej zaś strony z korzystnych dla branży trendów rynkowych. Zarówno ceny ropy na światowych rynkach jak i korzystne trendy w polskiej gospodarce pomogły nam w osiągnięciu takich wyników. Mamy jednak świadomość, że dobra koniunktura nie trwa wiecznie i aby nadal generować dobre wyniki, Spółka musi koncentrować się na wzroście efektywności i dalszej redukcji kosztów – mówi Paweł Szymański, Członek Zarządu PKN Orlen ds. finansowych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości