Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Będzie nowe rondo w Koszalinie. Zniknie egzaminacyjny koszmar

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Będzie nowe rondo w Koszalinie. Zniknie egzaminacyjny koszmar Wreszcie zniknie najtrudniejsze skrzyżowanie w Koszalinie. Poległo na nim wielu zdających na prawo jazdy. Zastąpi je łatwe w opanowaniu rondo.

Mowa o skrzyżowaniu ulic Mieszka I z Bojowników o Wolność i Demokrację. Tuż obok znajduje się Zachodniopomorski Ośrodek Ruchu Drogowego.

- O, to skrzyżowanie to był naprawdę koszmar, nawet dla zawodowych kierowców - przyznaje Eugeniusz Romanów, dyrektor ZORD. Przypomina, że wiele egzaminów, choć dopiero zaczynały się na tym skrzyżowaniu, też się tu kończyły. - Choć był nawet znak "Stop", to jednak obok niego stało kilka innych znaków. Kierowcy po prostu się gubili, egzaminowani stresowali i często nie zdawali - opowiada dyrektor.

To się zmieni. Właśnie ruszyła przebudowa tego skrzyżowania. Powstanie rondo. Przetarg na prace budowlane wygrała koszalińska spółka Infrabud. Za 8,3 mln zł przebuduje ulicę BOWiD, wybuduje ścieżki rowerowe, zainstaluje nową kanalizację deszczową i oświetlenie. A w miejscu skrzyżowania pojawi się rondo, które otrzyma też swoją nazwę. - Na razie jeszcze jej nie ma. W mieście powstaje dziś kilkanaście rond i na pewno każde będzie miało swoją nazwę, ale to w tej chwili sprawa na później - mówi Robert Grabowski z biura prasowego prezydenta Koszalina.

Termin zakończenia wszystkich prac na ul. BOWiD to październik 2012 roku. Opóźnienia? Wczoraj na placu budowy trwały intensywne prace, jeździł walec, ekipa kilkunastu robotników rozrzucała równo podkład pod pierwszą warstwę asfaltu. - Liczymy, że już w maju będzie można przynajmniej po tym rondzie jeździć normalnie, bez stresu. Bo na razie są utrudnienia, nawet w dojeździe do naszego ośrodka. Obowiązują objazdy - ostrzega dyrektor Romanów.

Będzie nowe rondo w Koszalinie. Zniknie egzaminacyjny koszmar
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Będzie nowe rondo w Koszalinie. Zniknie egzaminacyjny koszmar

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości