Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Będzie trudniej na ulicy Moniuszki w Koszalinie

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Będzie trudniej na ulicy Moniuszki w Koszalinie Od środy trudniej będzie się jeździło ul. Moniuszki. Wykonawca wraca na plac budowy. A co z pozostałymi inwestycjami drogowymi?

Mieszkańcy rejonu ul. Moniuszki już od wczoraj są informowani, że dzisiaj "ich” ulica znowu będzie placem budowy. Wykonawca zapowiada kontynuację remontu, który przerwał na czas zimy.

W związku z tym zamknięty zostanie odcinek między ul. Chopina i Zgody. Stąd prośba, by kierowcy nie parkowali na tym odcinku na ulicy i na chodniku w godzinach 7 – 18, aż do odwołania. Ponadto dzisiaj ma być też frezowana stara nawierzchnia na odcinku ul. Moniuszki na wysokości od Chopina do Zwycięstwa. Tu także drogowcy proszą, by każdego kolejnego dnia w godzinach 7 – 18 nie parkować na ulicy i chodniku.
Przypomnijmy, firma Infrabud ma czas do końca sierpnia na dokończenie przebudowy ul. Moniuszki.

A co pracami na rondzie koło pomnika Hasiora? Miało być gotowe na koniec tego miesiąca (brakuje jeszcze ostatniej warstwy nawierzchni). Pisaliśmy też, że z uwagi na zimowe warunki miasto pójdzie wykonawcy (tu też buduje Infrabud) na rękę i w razie potrzeby wydłuży termin realizacji.

– To nie jest tak, że nic tam się nie dzieje – twierdzi prezydent Piotr Jedliński. – Byłem tam i widziałem, że wykonawca zabrał się za prace przy chodniku od strony ul. Jana Pawła II. A masy jeszcze nie będą kłaść, bo na razie jest za zimno – w nocy są przymrozki. Najlepiej, żeby było plus 10 stopni.

Do roboty na ul. Gdańskiej nie zabiera się jeszcze Strabag, który ma zrobić poprawki asfaltu, bo ten jest w niektórych miejscach nierówny; roboty będą prowadzone w ramach gwarancji i mają potrwać tydzień. Nie wiadomo jednak, kiedy się rozpoczną. Inwestycja miała być zakończona do końca stycznia.

Teoretycznie tak się stało, ale miejscy drogowcy od razu stwierdzili konieczność poprawienia nawierzchni. I teraz Strabag ma się tym zająć. To ta sama firma, która buduje część miejskiej obwodnicy, a tam też widać zastój. – Wykonawca planuje przystąpić do prac, jak tylko pogoda na to pozwoli. I wówczas ma zrobić jedno po drugim – mówi prezydent. Optymistyczny wariant zakończenia całości obwodnicy to koniec września 2013.

Będzie trudniej na ulicy Moniuszki w Koszalinie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Będzie trudniej na ulicy Moniuszki w Koszalinie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości