Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Bentley Bentayga. Powstanie odmiana coupe?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Bentley Bentayga to pierwszy SUV marki. Auto cieszy się dużą popularnoscią, a producent zastanawia się nad wprowadzeniem na rynek kolejnej wersji nadwoziowej. Bentley Bentayga to pierwszy SUV marki. Auto cieszy się dużą popularnoscią, a producent zastanawia się nad wprowadzeniem na rynek kolejnej wersji nadwoziowej.

Bentley Bentayga to pierwszy SUV marki. Auto cieszy się dużą popularnoscią, a producent zastanawia się nad wprowadzeniem na rynek kolejnej wersji nadwoziowej. Niewykluczone, że w przyszłości w ofercie pojawi się odmiana coupe. Co dotychczas wiemy o aucie? Pod względem technicznym wariant coupe ma bazować na podstawowej wersji, a różnice mają dotyczyć głównie kształtów nadwozia. Bentley Bentayga Coupe może trafić na rynek za dwa lub trzy lata.

Przypomnijmy, że SUV napędzany jest 608-konnym silnikiem W12 TSI, który generuje moment obrotowy wynoszący 900 Nm. Przyspieszenie do 100 km/h ważącemu 2422 kg samochodowi zajmuje 4,1 s, natomiast prędkość maksymalna wynosi 301 km/h. Jak deklaruje producent zużycie paliwa wynosi 12,8 l/100 km. Zbiornik pomieści 85 l benzyny.

Zobacz także: Czerczesow: Sprawa awansu jest otwarta, ale teraz skupiamy się tylko na meczu z Podbeskidziem

Warto dodać, że do oferty oprócz wariantu benzynowego 6.0 l o mocy 608 KM, dołączy również odmiana wysokoprężna. Pod maską ma zagościć nowa jednostka Diesla V8 TDI o pojemności 4,0 l. Motor, który pierwotnie został stworzony na potrzeby Audi SQ7 ma oferować moc 435 KM i 1000 Nm momentu obrotowego.

Ceny SUV-a rozpoczynają się od 160 000 funtów, jednak wersje konfigurowane przez nabywców kosztują zwykle ponad 500 000 funtów. Nic w tym dziwnego, skoro opcjonalny zegarek Breitling Tourbillon montowany w desce rozdzielczej to wydatek 110 000 funtów!

Bentley Bentayga to pierwszy SUV marki. Auto cieszy się dużą popularnoscią, a producent zastanawia się nad wprowadzeniem na rynek kolejnej wersji nadwoziowej.

Bentley Bentayga to pierwszy SUV marki. Auto cieszy się dużą popularnoscią, a producent zastanawia się nad wprowadzeniem na rynek kolejnej wersji nadwoziowej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości