Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38345 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Bentley. Koniec produkcji legendarnego silnika

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

W wersji finałowej, która będzie napędzać specjalną edycję modelu  Mulsanne 6.75, jednostka 6,75 ma moc 537 KM i potężny moment obrotowy  1100 Nm. Fot. Bentley Firma Bentley ogłosiła zakończenie produkcji - po 60 latach - silnika 6,75 litra. Ostatnim autem z tą jednostką jest specjalna edycja modelu Mulsanne.

Silnik V8 6,75 litra, został po raz pierwszy zastosowany w modelu Bentley S2 z 1959 roku i chociaż był kilkakrotnie przeprojektowywany przez dziesięciolecia, podstawowe zasady i wymiary, które definiowały silnik przez sześć dekad, pozostają takie same.

W wersji finałowej, która będzie napędzać specjalną edycję modelu Mulsanne 6.75, jednostka 6,75 ma moc 537 KM i potężny moment obrotowy 1100 Nm.

Na nadwoziu auta będą widnieć błyszczące elementy podkreślające indywidualny wybór lakieru przez klienta, ale z reflektorami i lampami tylnymi owiniętymi jasnym chromem. Z kolei firmowa statuetka Flying B na masce silnika, krata atrapy maskownicy Mulliner Serenity oraz elementy wykończenia wydechu, będą mieć ciemne zabarwienie.

Odpowiednią stylizacje otrzyma również sam silnik. Kolektor dolotowy będzie wykończony na czarno zamiast tradycyjnego srebra, a tabliczka z numerem silnika - jak zwykle podpisana przez rzemieślnika, który złożył silnik - zostanie również opatrzona autografem prezesa i dyrektora generalnego firmy Bentley, Adriana Hallmarka.

Zobacz także: Ile trzeba czekać na nowy samochód?

Jeśli chodzi o wyposażenie kabiny, to nabywca będzie mógł wybrać skórę w jednym z czterech kolorów: Imperial Blue, Beluga, Fireglow i Newmarket Tan. Zestaw konsoli środkowej wraz z tylną konsolą kabiny zostanie wykończony okleiną w kolorze srebrnym - z unikalną metalową tablicą pamiątkową przymocowaną do przedniej konsoli. Powłoki będą wykończone na wysoki połysk Grand Black, przy czym te ostatnie będą również wyposażone w wstawki z Dark Engine Spin Aluminium.

Bentley Mulsanne 6.75 zostanie wyprodukowany w limitowanej serii 30 egzemplarzy i również zejdzie z motoryzacyjnej sceny.

Zobacz także: Testujmy Skodę Kamiq - najmniejszego SUV-a Skody

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Bentley zdjęcia

Bentley dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Bentley Cena