Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39044 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Bentley. Luksusowy SUV w wersji hybrydowej

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Bentley Bentley ogłosił, że luksusowy SUV Bentayga w wersji hybrydowej został oficjalnie włączony do oferty handlowej.

Bentley Bentayga Hybrid to hybryda typu plug in, czyli z możliwością ładowania baterii z gniazdka elektrycznego. Zespół napędowy składa się z 3-litrowego turbodoładowanego silnika benzynowego V6 z silnikiem elektrycznym. Łączna moc to 443 KM i 700 Nm momentu obrotowego.

Napęd elektryczny oferuje moc szczytową 94 kW i moment obrotowy 400 Nm. W trybie elektrycznym zasięg pojazdu wynosi 39 km. Pełne naładowanie baterii za pomocą specjalnego zestawu trwa tylko 2,5 godziny. Natomiast ze zwykłego gniazdka 230 V - 7,5 godziny.

Zobacz także. Kiedy trzeba wymienić uszczelkę pod głowicą?

Prędkość maksymalna hybrydowego modelu Bentayga wynosi 254 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 5,5 sekundy. Jak zapowiada producent, jest to najbardziej wydajnym modelem w historii firmy, z emisją CO2 wynoszącą tylko 79 g/km i średnim spalaniem w cyklu mieszanym na poziomie 3,5 litra na 100 km (wg WLTP).

Każdy ręcznie wykonany Bentley Bentayga Hybrid wymaga 130 godzin pracy w fabryce w Crewe w Anglii. Cena auta rozpoczyna się od kwoty 141 100 euro. Dostawy do klientów mają się rozpocząć w ostatnim kwartale 2019 r.

Bentayga Hybrid jest pierwszym krokiem marki Bentley na drodze w kierunku pojazdów elektrycznych. Pierwsze takie auto z Crewe ma się pojawić do 2023 roku.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Bentley Bentayga zdjęcia

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Bentley Bentayga opinie

Oceń swoje auto