Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Benzyna i olej napędowy jeszcze podrożeją

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Benzyna i olej napędowy jeszcze podrożeją Dalszy wzrost cen paliw prognozują analitycy z firmy e-petrol.pl. Na razie najwięcej za tankowanie płacą mieszkańcy Olsztyna, Opola i Zielonej Góry.

Specjaliści z e-petrol przekonują, że podwyżki na stacjach benzynowych będą spowodowane wzrostem hurtowych cen paliw. Orlen i Lotos podniosły je o 2 proc. na przestrzeni kilku dni. Dlatego w drugiej połowie stycznia tankowanie będzie jeszcze droższe.

Tymczasem już na początku stycznia – po podwyżce VAT – cena jednego litra etyliny 95 na niektórych stacjach w Polsce przekroczyła 5 zł. Jak podaje Polska Izba Paliw Płynnych, najwięcej za benzynę bezołowiową płacą mieszkańcy Olsztyna (średnio 5,04 zł/l), drogo jest też w Opolu i Zielonej Górze (4,99 zł/l). Najtaniej jest w Poznaniu, Bydgoszczy (4,83 zł/l), Białymstoku i Krakowie (4,84 zł/l).

Olej napędowy kosztuje najmniej w Białymstoku (4,64 zł/l) i Poznaniu (4,65 zł/l). Najdroższy jest w Zielonej Górze i Olsztynie (4,85 zł/l).

Według e-petrol za benzynę 95 najwięcej płaci się na Opolszczyźnie, w Świętokrzyskim i na Podkarpaciu. Z kolei olej napędowy najdroższy jest w województwach warmińsko-mazurskim i pomorskim.

Benzyna i olej napędowy jeszcze podrożeją
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Benzyna i olej napędowy jeszcze podrożeją

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości