Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Bez barier

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Mitsubishi W ramach wystawy „Pojazdy użytkowe i bez barier 2004” Mitsubishi zaprezentuje pięć aut dla osób niepełnosprawnych.

W ramach wystawy „Pojazdy użytkowe i bez barier 2004” organizowanej podczas 38. Salonu Motoryzacyjnego Tokyo Motor Show, Mitsubishi zaprezentuje pięć pojazdów.

 

Goście wystawy będą mogli osobiście sprawdzić wszechstronność użytkową i komfort jazdy, jakimi charakteryzują się samochody dla niepełnosprawnych. Demonstracja odbywać się będzie z wykorzystaniem czterech aut.

 Fot. Mitsubishi

Pierwsza seria aut „bez barier” Mitsubishi pod nazwą Hearty Run została zaprezentowana w roku 1991. Obecnie producent oferuje transporter wózków inwalidzkich, a także samochody wyposażone w urządzenia ułatwiające zajmowanie miejsca oraz wysiadanie i specjalne wersje aut z bieżącej produkcji, dostosowane do różnych potrzeb indywidualnych klientów.

 

Auta MMC na 38. salonie samochodowym Tokyo Motor Show:

 

Townbox Transporter (z obniżającym się tylnym zawieszeniem) - umożliwia użytkownikowi wózka inwalidzkiego wjazd i wyjazd na wózku do kabiny auta po ruchomej tylnej rampie. Po otwarciu tylnych drzwi obniża się tylna część podłogi auta, by zmniejszyć nachylenie rampy i ułatwić wjazd do wnętrza na wózku inwalidzkim.

 

Grandis (fotel pasażera wychylny, przesuwny i obniżający się) - w trybie w pełni automatycznym fotel pasażera obraca się, wychyla i wysuwa na zewnątrz oraz obniża by ułatwić wsiadanie i wysiadanie. Sterowany komputerowo system lekko odchyla oparcie, by zwiększyć przestrzeń nad głową i tak ustala oś obrotu, by zachować maksymalnie dużo przestrzeni na nogi podczas wychylania fotela na zewnątrz lub do wnętrza kabiny. Fotel jest też wyposażony w elektryczną regulację ustawienia oparcia, by zapewnić pasażerowi maksimum komfortu jazdy.

 

Lancer (model do samodzielnego transportu niepełnosprawnego) - umożliwia samodzielne prowadzenie auta niepełnosprawnym dzięki fotelowi kierowcy typu „bez barier” oraz automatycznemu dźwigowi podnoszącemu i chowającemu wózek inwalidzki.

 

Salon Motoryzacyjny Tokyo Motor Show odbędzie się w dniach 2-7 listopada tego roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości