Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Bezcłowy kontyngent

Data publikacji: Autor: (in)

Dokładnie 4605 samochodów osobowych rozdysponowało Ministerstwo Gospodarki w ósmej, sierpniowej transzy bezcłowego kontyngentu aut z Unii Europejskiej na 2001 rok.

Łącznie od początku roku rozdysponowano 44.716 aut osobowych z kontyngentu liczącego 45.750 samochodów osobowych. Kontyngent na samochody ciężarowe, wynoszący 190 sztuk, został rozdysponowany w ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku.

W sierpniu najwięcej pozwoleń na samochody osobowe - po 400, dostały firmy importujące następujące marki: Citroen, Mercedes, Ford, Opel, Honda, Seat, Volkswagen, Nissan, Peugeot, Renault i Toyota.

W 2002 roku na samochody wyprodukowane w państwach UE i sprowadzone do Polski nie będzie już obowiązywało cło. Obecnie cło na samochody osobowe nowe oraz używane, wyprodukowane w UE i importowane z UE wynosi 5 proc., ale nie mniej niż 178,6 euro i 357,1 euro, jeśli samochód ma więcej niż cztery lata.

Dla samochodów z silnikiem benzynowym o pojemności powyżej 3000 cm sześc. i silników diesla o poj. większej niż 2500 cm sześc, cło wynosi 2 proc.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • Bk (gość)

    Niesamowita sprawa

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości