Wszystko
o samochodach

Porady / Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo czynne i bierne - ale ważne

Data publikacji: Autor: MAGNET

 We wszystkich modelach SEATa nowej generacji zastosowano dynamiczne i skuteczne środki poprawiające bezpieczeństwo.

We wszystkich modelach SEATa nowej generacji zastosowano dynamiczne i skuteczne środki poprawiające bezpieczeństwo, na które składają się: duże rezerwy mocy, precyzyjnie i szybko reagujące mechanizmy oraz podwozie.

W Leonie Cupra R, dwóm ostatnim układom towarzyszy układ HBA (zwiększający siłę hamowania w sytuacjach awaryjnych). Jest to układ najnowszej generacji, który uruchamia się automatycznie w ekstremalnych warunkach, znacząco podnosząc skuteczność hamowania pojazdu.
Badania wykazały, że w sytuacjach awaryjnych niektórzy kierowcy nie zawsze w pełni wykorzystują siłę układu hamulcowego swoich pojazdów. Mimo szybkiej reakcji, nie zawsze wystarczająco mocno naciskają na pedał hamulca. Układ HBA rozpoznaje takie sytuacje i odpowiednio zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym, do minimum skracając drogę hamowania.
Leon Cupra R wyposażony jest także w czołowe i boczne poduszki powietrzne, elektronicznie sterowane pirotechniczne napinacze pasów bezpieczeństwa, bezpieczną kolumnę kierownicy i bezpieczną (łamaną) konstrukcję systemu pedałów, która pozwala zminimalizować ryzyko urazu kostek kierowcy.


Fot. SEAT. Seat dba o bezpieczeństwo kierowców.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości