Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Bezpieczeństwo. Kontrole autobusów na Pomorzu

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Policjanci kontrolują zarówno stan technicznych autokarów, jak i trzeźwość kierowców. Fot. KWP Gdańsk Od początku maja policjanci z chojnickiego ruchu drogowego kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wycieczki szkolne. Podczas jednej z takich akcji wykryto, że kierowca autobusu znajdował się pod wpływem alkoholu.

O skontrolowanie dwóch autokarów powracających z wycieczki z miejscowości Funka k. Chojnic poprosili policjantów rodzice uczniów uczestniczący w wyjeździe. Policjant ruchu drogowego podjął przed wyjazdem młodzieży kontrolę wobec dwóch kierowców. Badanie alkomatem wykazało u jednego z nich stan po użyciu alkoholu. Nietrzeźwy kierowca nie wyruszył w trasę z uczestnikami wycieczki. Teraz policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Chęć sprawdzenia pojazdu oraz stanu trzeźwości kierowcy, z którym podróżować będą dzieci zgłasza policjantom coraz więcej rodziców, opiekunów i organizatorów wycieczek. Dlatego w celu przeprowadzenie jak największej liczby takich kontroli policjanci już teraz apelują i przypominają, aby wcześniej zgłosić termin planowanego wyjazdu. Najlepiej uczynić to z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Zobacz także; Jakie prawa ma jadący hulajnogą elektryczną?

Warto wiedzieć, że dzięki stronie internetowej https://bezpiecznyautobus.gov.pl/ każdy rodzić może uzyskać podstawowe informacje na temat autobusu jakim będzie podróżowało jego dziecko. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego autokaru otrzymamy raport, w którym podana będzie marka autobusu, jego przebieg i rok produkcji, liczba miejsc oraz informacja o ostatnim badaniu technicznym i polisie OC.

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości