Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Bezpieczeństwo pieszych

Data publikacji: Autor: opolska.policja.gov.pl

Fot. opolska.policja.gov.pl W czasie świątecznych przygotowań, nie można zapominać o swoim bezpieczeństwie. Pośpiech i chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii.

Fot. opolska.policja.gov.plDlatego policjanci prowadzą działania, których celem jest ograniczenie liczby zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas piątkowej akcji funkcjonariusze z Kędzierzyna–Koźla rozdawali pieszym i rowerzystom odblaski, dzięki którym będą bardziej widoczni na drodze.

Przebieganie przez jezdnię, wchodzenie bez zastanowienia na przejście dla pieszych lub przechodzenie przy czerwonym świetle – to zachowania, które mogą doprowadzić do tragedii.

W ubiegły weekend policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania podczas, których sprawdzali czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego, a także obserwowali jak zachowują się kierowcy w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Najczęściej popełnianym wykroczeniem przez pieszych było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, których uczestnikami są piesi i rowerzyści jak również upowszechnienie noszenia elementów odblaskowych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości