Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Bezpieczne święta na drogach. Zaprocentowały zaostrzone przepisy i dobra pogoda

Data publikacji: Autor: policja.pl

Fot. Piotr Combik/Forum Policjanci podsumowali tegoroczne święta. Na drogach było bezpieczniej niż w 2014 roku. Zaprocentowały zaostrzone przepisy, liczne patrole oraz dobra pogoda.

Fot. Piotr Combik/ForumPolicyjne działania rozpoczęły się od 24 grudnia. Funkcjonariusze z całej Polski prowadzili kontrole mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nacisk położono na sprawdzanie prędkości, trzeźwości kierowców i sposobu przewożenia dzieci.

Przez trzy świąteczne dni na drogach doszło do 163 wypadków. Zginęło w nich 14 osób, a 236 zostało rannych; policjanci zatrzymali 735 nietrzeźwych kierowców. W ubiegłym roku w 219 wypadkach zginęło 27 osób, a 320 zostało rannych; zatrzymano 706 nietrzeźwych kierowców.

Na poprawę statystyk pracowało kilka czynników – w tym dobra pogoda i relatywnie wysokie temperatury przy których nie dochodziło do oblodzenia nawierzchni. Od momentu zaostrzenia kar, które przewidują trzymiesięczne zatrzymanie prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, kierowcy z większym umiarem naciskać na gaz.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości