Wszystko
o samochodach

Aktualności / Imprezy

Bezpiecznie z poślizgiem

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. M.Pobocha Możliwość szlifowania umiejętności jazdy poślizgiem mieli uczestnicy II Bezpiecznego Rajdu Volkswagen Bank Direct.

Odpowiednie reagowanie w sytuacji kryzysowej na drodze to umiejętność, którą warto doskonalić. Możliwość jej szlifowania mieli uczestnicy II Bezpiecznego Rajdu Volkswagen Bank Direct, który odbył się w minioną sobotę.Fot. M.Pobocha

 

Pod okiem instruktorów zaproszeni goście pokonywali tor przygotowany na lotnisku Warszawa-Babice. Zadaniem Fot. M.Pobocha zawodników było przejechanie trasy w jak najkrótszym czasie. Utrudnienie stanowiła oblodzona nawierzchnia, która wymagała od kierowców umiejętności jazdy poślizgami.

 

Największą atrakcję stanowiła przejażdżka Volkswagenem Phaetonem prowadzonym przez kierowcę rajdowego Tomasza Fot. M.Pobocha Kuchara. Samochód był jednym z trzech w Polsce wyposażonych w 6-litrowy silnik  W12 o mocy 420 KM. W trakcie pokazów, podczas Fot. M.Pobocha pokonywania z dużą prędkością jednego z zakrętów, w Phaetonie odpaliły boczne poduszki powietrzne i kurtyny powietrzne. Czujniki zareagowały na przeciążenie, jakiemu poddane zostało auto. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości