Wszystko
o samochodach

Porady / Bezpieczeństwo

Bezpłatne badanie płyt podłogowych

Data publikacji: Autor: (ms)

 Niezachowanie parametrów punktów stałych płyty podłogowej jest niezwykle groźne dla bezpieczeństwa jazdy samochodu i może spowodować utratę kontroli kierującego pojazdem nad torem jazdy.

Zadbaj o własne bezpieczeństwo

Często zdarza się, że kierowca źle naprawionego po poważnym wypadku samochodu, w najmniej oczekiwanym momencie traci nad nim panowanie.
Najczęściej wynika to z niezachowania prawidłowych parametrów dotyczących płyty podłogowej pojazdu.

Polska Izba Motoryzacji i Stowarzyszenie Właścicieli Autoryzowanych Stacji Obsługi przeprowadzają akcję "Zadbaj o własne bezpieczeństwo".

W czasie pilotażowego etapu akcji, w maju tego roku przebadano w Warszawie i Poznaniu ponad 200 pojazdów. Wyniki były bardzo niepokojące.

 

Około 30% zbadanych samochodów miało tak duże odchylenia punktów bazowych, że ze względu na bezpieczeństwo powinny zostać natychmiast wycofane z eksploatacji. Teraz akcją objęto cały kraj.

 

W czasie jesiennej akcji "Zadbaj o własne bezpieczeństwo" można dokonać bezpłatnego, komputerowego badania punktów stałych płyt podłogowych samochodów naprawianych po poważnych wypadkach lub kupionych z drugiej ręki, co do których przeszłości nowi właściciele mają poważne wątpliwości. Badanie to wykaże, czy i jak dalece punkty te są odchylone od parametrów konstrukcyjnych pojazdu.


Około 100 stacji serwisowych w całej Polsce będzie prowadziło badania do 1 grudnia. Klienci powinni wcześniej zarezerwować termin badania, dzwoniąc do wybranego przez siebie punktu spośród serwisów biorących udział w akcji. W każdym z punktów serwisowych można będzie przebadać samochód dowolnej marki.

Do poczatku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości