Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Biała Podlaska. Święto szybkości – drift i 1/4 mili

Data publikacji: Autor: Paweł Puzio

Biała Podlaska. Święto szybkości – drift i 1/4 mili Krajowy finał wyścigów aut na jedną czwartą mili i drifting, czyli poślizgi aut na torze. To wszystko w sobotę i niedzielę na lotnisku w Białej Podlaskiej

Radości nie ukrywa Marek Łysakowski, prezes Automobilubu Bialskopodlaskiego. Przed kilkoma laty współorganizował wraz ze Stowarzyszeniem Sprintu Samochodowego na byłym lotnisku wojskowym pierwsze wyścigi na pasie posmarowanym specjalnym klejem. – Sypały się wtedy rekordy – wspomina Łysakowski.

Z imprezy cieszy się także Arkadiusz Bazylczuk, sympatyk wyścigów samochodowych. – Fani czekają na huk i ryk silników. To wielka okazja, by zobaczyć drifting, który powstał w Japonii. Wystartują także nasi przedstawiciele z klubu hondy – mówi A. Bazylczuk.

Do wczorajszego południa zgłosiło się 200 zawodników. Do walki o tytuł mistrza driftingu stanie krajowa czołówka. Mają przyjechać też zawodnicy z Litwy, którzy już podczas wcześniejszych zawodów w Ełku pokazali swoje umiejętności i mocne auta.

– Pojawi się wiele maszyn o mocy nawet 1000 KM. Przyjadą też motocykle „z kosmosu”! Cacuszka! Po 1100–1300 pojemności, z podtlenkiem azotu! Mają specjalny wahacz. Są przywożone na lawecie – ujawnia Marcin Durlik, wiceprezes organizującego imprezę Stowarzyszenia Sprintu Samochodowego. Dodaje, że liczy na dobrą pogodę i przybycie kilku tysięcy widzów na bardzo atrakcyjne widowisko. Podkreśla wspaniałą współpracę z bialskimi służbami i gospodarzami lotniska.

Włodzimierz Judkowiak, prezes zarządzającej pasami lotniskowymi spółki „Biala Airport” przyznaje, że cieszy się z organizacji zawodów. – Wprawdzie impreza nieco utrudni funkcjonowanie lądowiska, ale to ogromna promocją miasta i lotniska – podkreśla Judkowiak. Liczy na kulturę widzów i poszanowanie mienia spółki.

HARMONOGRAM IMPREZY I BILETY

Wyścigi na jedną czwartą mili w niedzielę zaczną się o godz. 8.15 od eliminacji wszystkich klas motocyklowych i samochodowych. W godz. 16.00-18.00 odbędą się finały.

W sobotę trening do zawodów SSSuper Drift Cup odbędzie się na lotnisku w godz. 9.00–10.00 (PROFI i FAN), a o godz. 17.00 zaczną się kwalifikacje do PROFI TOP 32. W niedzielę od godz. 9.00 trening (przewidziano też Drift Taxi dla kibiców o mocnych nerwach), a w godz. 13.00–14.00 zawody FA. O godz. 15.00 zaczną się finały PROFI TOP 32.

Nie zabraknie konkursów, w tym na Miss Zawodów oraz skoki na bungee i pokazy driftu. Bilet wstępu: w sobotę – 20 zł, w niedzielę – 20 zł. Dzieci do lat 12 oraz osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich: wstęp darmowy. Nie ma opłaty za parking.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW O IMPREZIE na stronie Stowarzyszenia Sprintu Samochodowego

Dziennik Wschodni - Marek Pietrzela

Biała Podlaska. Święto szybkości – drift i 1/4 mili
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Biała Podlaska. Święto szybkości – drift i 1/4 mili

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości