Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Bilans rządów Pola

Data publikacji: Autor: łm

fot. Grzegorz Gałasiński Marek Pol w chwili odejścia ze stanowiska ministra infrastruktury powiedział, że przez trzy lata zbudowanych zostało więcej autostrad, niż powstało w Polsce w ciągu ostatnich 15 lat. Czy jednak jest się czym chwalić?


fot. Grzegorz Ga³asiñski Za rządów Marka Pola Warszawa i jej okolice nie doczekały się ani jednego kilometra nowoczesnych dróg. W pobliżu Warszawy nie powstała ani autostrada, ani obwodnica. Skutkiem tego użytkownicy stołecznych dróg muszą codziennie borykać się z ogromnym tłokiem.

W Ministerstwie Infrastruktury podsumowano ponad dwuletni okres realizacji programu budowy autostrad, który był prowadzony przez Marka Pola. Zdaniem resortu, kiedy władzę obejmował rząd Leszka Millera, budowano 38 km autostrad. Powstawało wtedy tylko 35 km dróg ekspresowych i sześć obwodnic. W latach 1998-2001, czyli przed objęciem stanowiska przez Marka Pola, oddawano rocznie do użytku 33,5 km autostrad, 5 km dróg ekspresowych i sześć obwodnic. W czasach jego rządów w Min. Infrastruktury zbudowano 122,8 km autostrad, 61 km dróg ekspresowych, 21 obwodnic, a prawie 2 tys. km dróg odnowiono.

Obecnie w Polsce są 473 km autostrad. W tym roku rząd planuje oddać do użytku 86 km autostrad, 170 km dróg ekspresowych oraz 24 obwodnice, a w budowie będzie 273 km autostrad i 168 km dróg ekspresowych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości