Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39044 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Wiadomości / Technologia

BMW Connected. Jak działa i co oferuje?

Data publikacji: Autor: (ip)

BMW Connected

Rozwiązanie BMW Connected jest dostępne na rynku amerykańskim od 31 marca 2016 r. Od sierpnia będzie również oferowane w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Szwajcarii, Belgii, Hiszpanii, Holandii, Danii, Czechach, Norwegii, Polsce, Portugalii, Szwecji, Finlandii, Republice Irlandii i Luksemburgu. P

Fot. BMW W sierpniu tego roku na wybranych rynkach europejskich zadebiutuje BMW Connected — kompleksowe rozwiązanie cyfrowe ujednolicające obsługę wszystkich aspektów transportu osobistego. Co oferuje?

Dzięki zastosowaniu elastycznej platformy Open Mobility Cloud rozwiązanie BMW Connected pozwala płynnie zintegrować systemy samochodu z innymi urządzeniami cyfrowymi użytkownika za pośrednictwem różnych punktów kontaktowych, takich jak telefony iPhone czy zegarki Apple Watch. W pierwszej wersji rozwiązania BMW Connected skupiono się przede wszystkim na zarządzaniu podróżą. Wersja ta zawiera produkty i usługi cyfrowe mające uprościć codzienne planowanie tras i spotkań. Dzięki temu użytkownik BMW Connected może dotrzeć do celu na czas i bez zbędnego stresu.

BMW Connected to cyfrowy asystent kierowcy oferowany w postaci aplikacji, łączący całą gamę funkcji pomagających zaspokoić codzienne potrzeby związane z przemieszczaniem się. Po skonfigurowaniu konta w serwisie ConnectedDrive i zakończeniu krótkiej procedury rejestracji w internecie, użytkownik może szybko i łatwo utworzyć własny profil klienta BMW Connected. Od tego momentu aplikacja BMW Connected — dostępna początkowo dla użytkowników telefonów iPhone firmy Apple — wyszukuje wszelkich informacji związanych z poruszaniem się samochodem, takich jak adresy i godziny dojazdu zawarte we wpisach w kalendarzu, a następnie powiadamia kierowcę o optymalnej godzinie wyjazdu, która pozwoli punktualnie dotrzeć na miejsce (z uwzględnieniem przekazywanych w czasie rzeczywistym informacji o ruchu drogowym). BMW Connected pozwala też wygodnie przenosić informacje o miejscach i obiektach godnych uwagi z innych aplikacji. Dane są zapisywane jako miejsca docelowe (wraz z wymaganą godziną dojazdu), dzięki czemu można je bez trudu zaimportować do samochodowych systemów nawigacyjnych firmy BMW. W przypadku samochodów hybrydowych i modeli z serii „BMW i” można również zdalnie pobierać inne przydatne informacje — dotyczące na przykład zasięgu czy poziomu naładowania akumulatora — i uwzględniać je przy planowaniu podróży.

Rozwiązanie BMW Connected oferuje między innymi funkcję powiadamiania o godzinie wyjazdu, która ułatwia punktualne dotarcie do celu. Dzięki powiadomieniom wysyłanym na smartfona lub zegarek Apple Watch użytkownik wie, kiedy musi wyruszyć, aby dotrzeć na miejsce o ustalonej porze. W tym celu przewidywany czas podróży jest regularnie porównywany z aktualną sytuacją na drogach. Wszelkie istotne zmiany sytuacji są w aplikacji wyróżniane kolorem, aby umożliwić kierowcy dojechanie na miejsce zgodnie z planem bez względu na okoliczności.

Redakcja poleca:

Samochód na gaz. Niezbędne formalności 
Te auta są najpopularniejsze w Polsce
Toyota Celica z filmu „Chłopaki nie płaczą". Jak dziś wygląda auto?

Funkcja „Personal Learned Destinations” rozpoznaje miejsca często odwiedzane przez kierowcę i automatycznie zapisuje je jako ulubione cele podróży, które można w każdej chwili przywołać jednym kliknięciem. Ponadto rozwiązanie BMW Connected umożliwia rozpoznawanie określonych wzorców poruszania się samochodem, takich jak trasa codziennego dojazdu z domu do pracy. Dzięki temu w przypadku nietypowej sytuacji na drodze, która mogłaby na przykład wydłużyć podróż do domu, system powiadamia o niej użytkownika i sugeruje wyjazd o wcześniejszej godzinie — obliczonej w taki sposób, aby użytkownik dotarł na miejsce o zwykłej porze. Dzięki powyższym funkcjom można łatwo i wygodnie zaplanować rozkład dnia.

Wkrótce kierowcy będą mogli zapomnieć o czasochłonnym, ręcznym wprowadzaniu adresów w systemie nawigacyjnym. Za pomocą aplikacji BMW Connected użytkownik może ustawić adres miejsca docelowego i żądaną godzinę dojazdu, zanim jeszcze wsiądzie do samochodu, a gdy już znajdzie się w pojeździe — zaimportować dane z telefonu iPhone. W takim przypadku informacje są natychmiast przesyłane do systemu nawigacyjnego BMW, który następnie prowadzi kierowcę do ustalonego miejsca. W trakcie jazdy można też wysłać bezpośrednio z pojazdu gotową wiadomość SMS z aktualną godziną dojazdu do wybranych adresatów — na przykład osób uczestniczących w spotkaniu. Wystarczy do tego tylko kilka kliknięć w kontrolerze iDrive. Projektanci nie zapomnieli również o tym, że podróż często nie kończy się w miejscu zaparkowania pojazdu. Funkcja „Last Mile Navigation” pozwala wyświetlić w urządzeniu przenośnym optymalną trasę prowadzącą do ostatecznego celu podróży. Oprócz tego z rozwiązaniem BMW Connected zintegrowano dobrze znane usługi zdalne BMW, które umożliwiają między innymi sterowanie klimatyzacją, otwieranie i zamykanie zamków oraz korzystanie z klaksonu i miganie światłami drogowymi za pomocą smartfona. Ponadto użytkownik ma dostęp do informacji o bieżącym położeniu pojazdu.

Rozwiązanie BMW Connected jest dostępne na rynku amerykańskim od 31 marca 2016 r. Od sierpnia będzie również oferowane w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Szwajcarii, Belgii, Hiszpanii, Holandii, Danii, Czechach, Norwegii, Polsce, Portugalii, Szwecji, Finlandii, Republice Irlandii i Luksemburgu. Po premierze aplikacja BMW Connected będzie dostępna do bezpłatnego pobrania w serwisie Apple App Store. Można z niej korzystać w samochodach marki BMW, w których aktywowano dodatkową opcję „Usługi ConnectedDrive”.

BMW Connected

Rozwiązanie BMW Connected jest dostępne na rynku amerykańskim od 31 marca 2016 r. Od sierpnia będzie również oferowane w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Szwajcarii, Belgii, Hiszpanii, Holandii, Danii, Czechach, Norwegii, Polsce, Portugalii, Szwecji, Finlandii, Republice Irlandii i Luksemburgu. P

Fot. BMW

BMW Connected

Rozwiązanie BMW Connected jest dostępne na rynku amerykańskim od 31 marca 2016 r. Od sierpnia będzie również oferowane w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Szwajcarii, Belgii, Hiszpanii, Holandii, Danii, Czechach, Norwegii, Polsce, Portugalii, Szwecji, Finlandii, Republice Irlandii i Luksemburgu. P

Fot. BMW

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Łukasz (gość)

    Pomysł już dawno był :P Z tego co kiedyś czytałem to Szwedzi mieli do swoich Volvo opatentować aplikację, potem był pomysł z oddzielnymi smartbandami ale nie wiem w końcu jaki jest tego finał i czy dalej to testują. Volvo ostatnio dzięki nowemu kapitałowi ma mnóstwo pomysłów i ciągle dopracowuje fajne opcje więc na pewno będzie z tego coś ciekawego :)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

BMW zdjęcia

BMW dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

BMW opinie

Oceń swoje auto

BMW Cena