Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39049 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

BMW i8. Ile trzeba poczekać na nowe auto?

Data publikacji: Autor: (jb)

BMW i8 / Fot. BMW 1,5 roku w oczekiwaniu na nowe auto? Z pewnością nie jeden kierowca nie zdecydowałby się na taki układ. Jednak nie w przypadku nowego BMW i8, kolejka oczekujących wciąż się powiększa.

BMW i8 / Fot. BMW Zainteresowanie nową hybrydą spod znaku BMW jest tak duże, że już teraz wyprzedana została całoroczna produkcja tego modelu. Dlatego też kierowcy chcący jeździć nowoczesnym modelem 8i, powinni uzbroić się w cierpliwość. Obecny termin oczekiwania na to auto wynosi około półtora roku! Jednak szef marketingu BWM zapowiedział, że koncern już pracuje nad skróceniem tego czasu do przynajmniej 6 miesięcy. W rozwiązaniu tego problemu ma pomóc zwiększenie liczby montowanych samochodów w Lipsku. Czy będzie to skuteczne posunięcie? Okaże się wkrótce. Jednak fani BMW cały czas nie tracą nadziei na własny model w garażu.

Skąd ta cierpliwość? Sportowe auto napędzane jest silnikiem benzynowym – trzycylindrowym, o pojemności 1,5 litra oraz elektrycznym, który ładować można korzystając ze zwykłego gniazdka elektrycznego. Moc systemowa auta wynosi 326 KM, zaś prędkość 100 km/h od momentu ruszenia można osiągnąć w zaledwie 4,4 sekundy. Na tym jednak nie koniec. Średnie zużycie paliwa to 2,1 litra na 100 km. Dodatkowo bez benzyny, na samym silniku elektrycznym, kierowca dojedzie do stacji benzynowej oddalonej nawet o 37 km, przy maksymalnej prędkości 120 km/h.

W samochodzie znajdziemy także bogate wyposażenie i to już w standardzie. To m.in. komplet poduszek powietrznych, adaptacyjny tempomat, systemem nawigacji, komputer pokładowy, systemem audio z 7 głośnikami, kontroler iDrive i sportowa, wielofunkcyjna kierownica. Jednak jak zawsze za jakość trzeba płacić. Za model i8 pokaźną sumę - ponad 420 tysięcy złotych.

BMW i8 / Fot. BMW

BMW i8 / Fot. BMW

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

BMW i8 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

BMW i8 opinie

Oceń swoje auto