Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37611 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

BMW M2 Coupe z podzespołami BMW M Performance

Data publikacji: Autor: (mm) / Mototarget.pl

Od marca 2016 roku dynamiczne cechy i wygląd BMW M2 Coupe będzie można wzbogacić dzięki nowej ofercie części BMW M Performance Parts. Obejmują one elementy niczym z toru wyścigowego, które dotyczą aerodynamiki, silnika, kokpitu i zawieszenia / Fot. BMW Od marca 2016 roku dynamiczne cechy i wygląd BMW M2 Coupe będzie można wzbogacić dzięki nowej ofercie części BMW M Performance Parts. Obejmują one elementy niczym z toru wyścigowego, które dotyczą aerodynamiki, silnika, kokpitu i zawieszenia

Od marca 2016 roku dynamiczne cechy i wygląd BMW M2 Coupe będzie można wzbogacić dzięki nowej ofercie części BMW M Performance Parts. Obejmują one elementy niczym z toru wyścigowego, które dotyczą aerodynamiki, silnika, kokpitu i zawieszenia / Fot. BMW Portfolio części M Performance Parts obejmuje wyjątkowo szeroką gamę elementów aerodynamicznych wykonanych z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem węglowym (CFRP). Części te to między innymi boczne i przednie paski, tylny dyfuzor oraz nakładki na lusterka.

Przednie i tylne paski w połączeniu z tylnym spoilerem i dyfuzorem BMW M Performance optymalizują przepływ powietrza wokół samochodu. Dodatkowo auto posiada dopasowane nakładki z włókna węglowego na lusterka zewnętrzne, co nadaje mu sportowego i uderzającego wyglądu. To samo dotyczy czarnej kratki wlotu powietrza o wysokim połysku, która jest zintegrowana z logo BMW M w czarnym, niebieskim i błękitnym kolorze.

Opcje dla silnika, zawieszenia i hamulców, poprawiające dynamikę jazdy i osiągi.

Tłumik M Performance z klapą powietrza wylotowego sprawia, że brzmienie silnika jest bardziej intensywne. Jego dwa tryby robocze, Sport i Track, można ustawiać za pomocą pilota Bluetooth. Tryb Sport jest przeznaczony do użytku na drogach publicznych. Tryb Track dodatkowo zwiększa głośność silnika, co sprawia, że dźwięk jest jeszcze bardziej emocjonujący. Tłumik M Performance z klapą powietrza wylotowego ma także wpływ na wygląd BMW M2 dzięki błyszczącej jednostce tłumika z głęboko tłoczonym logo M Performance, rurom wydechowym o średnicy 80 milimetrów oraz perforowanej rurze wewnętrznej. Alternatywnie dostępne są także elementy wykończenia rury wydechowej wykonane z włókna szklanego, która ma średnicę 93 milimetry oraz zintegrowane logo BMW M.

BMW M2 Coupe może być wyposażone w zawieszenie ze sprężynami śrubowymi BMW M Performance, które usprawniają przyczepność i prowadzenie. Dzięki temu prześwit zmniejsza się o co najmniej pięć milimetrów w porównaniu do standardowego zawieszenia.

Zobacz także: Genewa 2016. Volkswagen pokaże crossovera

Co więcej, technologia sprężyn śrubowych może obniżyć pojazd o dodatkowe 20 milimetrów. Amortyzatory można dostosować w 16 poziomach w fazie nawrotu i 12 poziomach w fazie sprężania. Oznacza to, że kierowca może regulować zawieszenie zgodnie z osobistymi preferencjami.

Od marca 2016 roku dynamiczne cechy i wygląd BMW M2 Coupe będzie można wzbogacić dzięki nowej ofercie części BMW M Performance Parts. Obejmują one elementy niczym z toru wyścigowego, które dotyczą aerodynamiki, silnika, kokpitu i zawieszenia / Fot. BMW Sportowe klocki hamulcowe BMW M Performance zwiększają przydatność pojazdu w zakresie toru wyścigowego oraz poprawiają bezpieczeństwo. Ich konstrukcja jest oparta na długodystansowych klockach hamulcowych, które stały się standardem w wyścigach samochodowych.

Opcje wnętrza inspirowane wyścigami samochodowymi.

Wnętrzu BMW M2 Coupe także można nadać sportowego i osobistego charakteru dzięki częściom BMW M Performance Parts. Na przykład paski LED na progach od strony pasażera i kierowcy nadają pojazdowi akcentu podczas otwierania drzwi. To samo dotyczy dywaników podłogowych M Performance. 

Kierownica M Performance Pro z obszarami uchwytu pokrytymi Alcantara ma widoczny kształt i posiada twardszą piankową konstrukcję niż inne standardowe kierownice, dzięki czemu zapewnia lepszy uchwyt i bardziej precyzyjne sterowanie. Kierownica ma także jasnoniebieskie oznaczenie na pozycji godziny 12.

Dodatkowo BMW oferuje kierownicę M Performance z wyświetlaczem wyścigowym oraz wykończeniem z włókna węglowego w standardzie. Dzięki zintegrowanej funkcji wyświetlacza w górnej obręczy kierownicy kierowca zawsze ma idealny widok na informacje, takie jak czasy okrążeń i odcinków, przyspieszenie poprzeczne i wzdłużne. Funkcje są kontrolowane intuicyjnie za pomocą przycisków menu zintegrowanych we wgłębieniach kierownicy. Poza wyświetlaczem wyścigowym kierownica jest także wyposażona we wskaźnik zmiany biegów, czyli dwie dwukolorowe diody LED po lewej i prawej, które biegną w kierunku do siebie.

Oferta BMW Performance dla wnętrza pojazdu jest ukoronowana zestawem M Performance Kit Carbon, który zawiera elementy wykończenia dla rękojeści dwusprzęgłowej skrzyni biegów, centralnej konsoli oraz rączki hamulca ręcznego, jak również wewnętrzne elementy wykończenia M Performance z wyjątkowo atrakcyjnej mieszanki Alcantra i włókna węglowego.

Od marca 2016 roku dynamiczne cechy i wygląd BMW M2 Coupe będzie można wzbogacić dzięki nowej ofercie części BMW M Performance Parts. Obejmują one elementy niczym z toru wyścigowego, które dotyczą aerodynamiki, silnika, kokpitu i zawieszenia / Fot. BMW

Od marca 2016 roku dynamiczne cechy i wygląd BMW M2 Coupe będzie można wzbogacić dzięki nowej ofercie części BMW M Performance Parts. Obejmują one elementy niczym z toru wyścigowego, które dotyczą aerodynamiki, silnika, kokpitu i zawieszenia / Fot. BMW

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

BMW SERIA 2 zdjęcia

BMW SERIA 2 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

BMW SERIA 2 opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

BMW SERIA 2 Cena