Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36541 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

BMW M4 Cabrio - z wiatrem we włosach

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

BMW M4 Cabrio / Fot. BMW Na rynku debiutuje BMW M4 Cabrio. Kabriolet został wyposażony w sztywny dach, który można otworzyć lub zamknąć w czasie poniżej 20 sekund, przy czym auto może wówczas poruszać się z prędkością do 18 km/h.

BMW M4 Cabrio / Fot. BMW Źródłem napędu jest skonstruowany od podstaw wysokoobrotowy sześciocylindrowy silnik rzędowy w technologii M TwinPower Turbo, rozwijający maksymalną moc 431 KM oraz maksymalny moment obrotowy 550 Nm w zakresie od 1850 do 5500 obr./min.

Sprint do 100 km/h zajmuje 4,4 sekundy, zaś prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Nowy silnik imponuje świetną ekonomiką: średnie zużycie paliwa wynosi zaledwie 8,7 l/100 km, a emisja CO2 – 204 g/km.

Moc silnika jest przenoszona na podłoże za pośrednictwem klasycznej manualnej skrzyni biegów o 6 przełożeniach, wyposażonej w funkcję międzygazu. W opcji oferowana jest 7-stopniowa, dwusprzęgłowa skrzynia automatyczna M DCT Drivelogic z trybem startowym Launch Control.

Moment obrotowy od skrzyni biegów do mechanizmu różnicowego tylnej osi dostarczany jest za pośrednictwem wału napędowego wykonanego z tworzywa wzmacnianego włóknem węglowym (CFRP). Natomiast w tylnej osi zastosowano mechanizm różnicowy o ograniczonym uślizgu, czyli tzw. aktywny dyferencjał M. Wykorzystuje on wielopłytkowe, elektronicznie sterowane sprzęgło, pozwalające na „spinanie” mechanizmu różnicowego w zakresie 0-100%.

Na uwagę zasługuje również elektromechaniczne wspomaganie kierownicy ze zintegrowaną funkcją Servotronic, która dostosowuje poziom wspomagania do prędkości auta. Układ oferuje możliwość regulacji, dopasowania siły i zakresu wspomagania do indywidualnych wymagań kierowcy w zakresie COMFORT, SPORT oraz SPORT+. Takie same nastawy ma opcjonalne adaptacyjne zawieszenie M, w którym kierowca może wybierać stopień twardości amortyzatorów.

BMW M4 Cabrio / Fot. BMW

BMW M4 Cabrio / Fot. BMW

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

BMW M4 zdjęcia

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl