Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36543 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

BMW M4 w MotoGP

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

BMW M4 Coupe MotoGP Safety Car 2014
Fot: BMW BMW regularnie „obstawia” mistrzostwa MotoGP samochodami bezpieczeństwa. W tym roku w rolę „safety cara” prowadzącego stawkę w wyścigu na torze w Katarze - który wystartuje w niedzielę 23 marca - po raz pierwszy wcieli się nowe BMW M4.

Standardowe BMW M4 jest wyposażone w 3-litrowy, sześciocylindrowy silnik benzynowy z technologią BMW M TwinPower Turbo, BMW M4 Coupe MotoGP Safety Car 2014
Fot: BMWktóry produkuje 431 KM i 550 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To wystarczy, aby rozpędzić samochód od 0 do 100 km/h w czasie około 4 sekund (z opcjonalną, dwusprzęgłową skrzynią M DCT) i maksymalnie do 250 km/h.

Dodatkowo, odmiana „safety car” została specjalnie zmodyfikowana pod kątem użytkowania na torze wyścigowym. Nadwozie sportowego BMW zyskało nakładki aerodynamiczne wykonane z włókna węglowego, specjalne oznaczenia oraz obowiązkowe światła ostrzegawcze z diodami LED. Wewnątrz znalazły się sportowe fotele Recaro oraz pasy bezpieczeństwa firmy Schroth. Dodatkowo, producent zastosował tytanowy układ wydechowy z karbonowymi końcówkami.

Oprócz M4, wsparcie w serii MotoGP w sezonie 2014 zapewni BMW M5 oraz BMW M3. Tzw. Safety Officer będzie miał do dyspozycji BMW M6 Coupe. Sanitariusze otrzymają z kolei dwa egzemplarze M550d xDrive Touring, a dodatkowe bezpieczeństwo na torze zapewnią dwa motocykle BMW.

BMW M4 Coupe MotoGP Safety Car 2014
Fot: BMW

BMW M4 Coupe MotoGP Safety Car 2014
Fot: BMW

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

BMW M4 zdjęcia

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl