Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

BMW M5 także ze skrzynią manualną

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. BMW BMW wprowadziło do sprzedaży w USA i Kanadzie model M5 wyposażony w 6-biegową, manualną przekładnię. Prezentacja auta miała miejsce podczas prywatnego pokazu w Santa Barbara w stanie Kalifornia.

Fot. BMWStandardowo, BMW M5 oferowane jest z dwusprzęgłową skrzynią o 7 przełożeniach M DCT. Ci klienci, którzy są zwolennikami bardziej konserwatywnych rozwiązań, mogą w USA i Kanadzie zamówić ten pojazd ze "zwykłą", ręczną skrzynią. Nie jest to związane z żadną dopłatą ze strony kupującego.

- "Na całym świecie średnio 1 na 100 klientów decydujących się na M5 zadeklarowało chęć zakupu auta z przekładnią manualną. Jednak w USA zapotrzebowanie na ten model jest znacznie większe, dlatego też zdecydowaliśmy się na takie posunięcie" - powiedział Matt Russel, manager BMW M w Stanach Zjednoczonych.

BMW M5 wyposażone w przekładnie ręczną jest minimalnie wolniejsze od wersji ze skrzynią DCT. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje mu 4,3 s, czyli o 0,1 więcej, niż w przypadku wersji z przekładnią dwusprzęgłową. Jest to spowodowane brakiem tzw. procedury startu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • pablo (gość)

    Duze auto z wielkimi mozliwosciami. 5-tka dla mnie to najladniejsza beemka, zastawia mnie czy w PL, banki kredytuja tez takie auta ?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości