Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

BMW M5 z manualną przekładnią tylko w USA

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: worldcarfans.com

Fot. BMW Po wielu miesiącach spekulacji dotyczących zastosowania manualnej skrzyni biegów w najnowszym BMW M5, niemiecki producent rozwiał wszelkie wątpliwości. Ręczna przekładnia będzie dostępna jedynie na rynku amerykańskim.
Fot. BMW BMW nie podało jeszcze oficjalnych osiągów tego sportowego sedana ze skrzynią manualną. Wiadomo jednak, że takie rozwiązanie będzie dostępne jako opcja. Co ciekawe, nie będzie ona wymagała dopłaty ze strony klientów. Według zapewnień producenta, poszczególne przełożenia zostały dopracowane tak, aby uzyskać kompromis pomiędzy dobrymi osiągami, a możliwie niskim zużyciem paliwa.

Przypomnijmy, że BMW M5 F10 napędzane jest silnikiem benzynowym o pojemności 4.4-litra V8, która dzięki dwóm turbosprężarkom generuje moc 560 KM i 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W Europie pojazd ten jest dostępny z dwusprzęgłową przekładnią o siedmiu przełożeniach. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje mu 4,4 sekundy, zaś prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

BMW M5 z manualną skrzynią biegów trafi do sprzedaży latem 2012 roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości