Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

BMW oficjalnie rozpoczęło współpracę z Toyotą

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: worldcarfans.com

Fot. BMW Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, koncerny BMW i Toyoty podpisały oficjalną umowę dotyczącą współpracy na rzecz rozwoju technologii przyjaznych dla środowiska. Porozumienie zawarto podczas trwających obecnie targów motoryzacyjnych w Tokio.
Fot. BMW Dzięki tej umowie, Toyota Motor Europe (TME), będzie korzystać z wysokoprężnych jednostek produkcji BMW o pojemnościach 1.6 oraz 2-litrów. Pierwsze silniki mają znaleźć się pod maskami aut Toyoty w 2014 roku.

CZYTAJ TAKŻE

Mobilne akcesoria BMW


Toyota rozbudowuje fabrykę w Wielkiej Brytanii


- "Wspólnie z Toyotą rozpoczynamy nowy rozdział w historii naszych koncernów. Łączymy siły, aby rozwinąć technologie przyjazne dla środowiska w każdym segmencie rynku. Wyposażając Toyotę w nasze silniki, stawiamy kolejny krok na drodze zwiększenia sprzedaży jednostek napędowych BMW" - powiedział Norbert Reithofer, szef zarządu BMW.

- "Bardzo cieszymy się z nawiązanej współpracy. BMW posiada wieloletnią tradycję i doświadczenie w budowie aut klasy premium. Wspólne badania nad rozwojem ekologicznych rozwiązań z pewnością przyczynią się do powstania jeszcze lepszych samochodów, zarówno Toyoty, jak i BMW" - dodał Akio Toyoda, prezydent Toyoty.

Umowa przewiduje także wykorzystanie przez BMW technologii hybrydowych, jakie są stosowane w m.in. Toyocie Prius.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości