Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

BMW R 1150R

Data publikacji: Autor: Tadeusz Suchomski

Na dalekie podróże

R 1150 R jest następcą produkowanego od 1994 roku R 1100 R. Sylwetka R 1150 R zwraca na siebie uwagę dobrze dobraną proporcją oraz dbałością o szczegóły.

Pewne zmiany widać na pierwszy rzut oka. Ciekawie zaprojektowano zbiornik paliwa, który mocno rozszerza się ku przodowi. Lekkość motocykla podkreślają pięcioszprychowe koła.

Jednostka napędowa
R 1150 R wyposażono w czterosuwowy, dwucylindrowy bokser, chłodzony powietrzem i olejem o pojemności skokowej 1130 ccm i mocy 85 KM. Jednostka napędowa jest dość ekonomiczna, średnie zużycie paliwa wynosi ponad 6 l/100 km. Motocykl wyposażony jest w regulowany katalizator. R 1150 R wyposażony jest w wsześciostopniową skrzynię biegów, która za pośrednictwem jednotarczowego suchego sprzęgła napędza tylne koło za pomocą wału kardana.

Zawieszenie
Zastosowanie z przodu wahacza typu Telelever o skoku koła 120 mm, z tyłu zamontowano jednostronny wahacz Paralever o skoku koła 135 mm znakomicie sobie radzą z nierównościami dróg.

Hamulce
R 1150 R wyposażono w układ ABS trzeciej generacji. W przednim kole zamontowano podwójną tarczę pływającą o średnicy 320 mm współpracują z dwoma czterotłoczkowymi zaciskami. Z tyłu zainstalowano pojedynczą tarczę o średnicy 276 mm. Hamulce przy każdej prędkości zachowują się poprawnie. Dozowanie nimi nie sprawia kierowcy kłopotu.

Podsumowanie
Pozycja za kierownicą jest wygodna, podnóżki, siodło i kierownica są umieszczone tak by niepotrzebnie przy dłuższej jeździe się nie męczyć. Siodło jest obszerne i nie ma kłopotu z umieszczeniem pasażera. Jedyny mankament to brak tylnego uchwytu dla pasażera (można dokupić za dopłatą).
Motocykl jest uniwersalny. Bez problemu daje sobie radę w ruchu miejskim, na autostradzie czy w lekkim terenie. Po zakupieniu bocznych kufrów można z powodzeniem ruszyć w daleką podróż.

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości