Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

BMW S1000RR zdobyło tytuł Good Design Awards 2010

Data publikacji: Autor: Karol Biela

BMW S1000RR zdobyło tytuł Good Design Awards 2010 Good Design Awards to prestiżowa nagroda przyznawana w dziedzinie wzornictwa przemysłowego i sztuki projektowania użytkowego. W kategorii "Transport", nagroda została przyznana trzem motocyklom, z czego dwa pierwsze miejsca zgarnęło BMW.

Good Design Award została przyznana pierwszy raz w 1950 roku w Chicago. W przeciągu sześćdziesięciu lat jury, bez względu na sławę marki oraz nazwiska projektantów biorących udział w konkursie, wydało niezależne opinie o ponad 500 stworzonych już pojazdach oraz projektach graficznych.

Podczas ostatniego rozdania nagród, w kategorii „Transport” wyłoniono tylko trzy motocykle. Pierwsze miejsce zajęło sportowe BMW S1000RR, które dodatkowo zdobyło międzynarodową nagrodę Motocykla Roku.

Drugie miejsce ponownie przypadło monachijskiej marce, jednak tym razem był to studyjny model skutera o roboczej nazwie Concept 6.

Podium motocykli uzupełniła Yamaha YZ450F. Zwycięskie jednoślady zostaną zaprezentowane na Good Design Show, które obędzie się w czerwcu tego roku.

BMW S1000RR zdobyło tytuł Good Design Awards 2010
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

BMW S1000RR zdobyło tytuł Good Design Awards 2010

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości