Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39049 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

BMW serii 5. Nowa generacja coraz bliżej

Data publikacji: Autor: (mm) / Mototarget.pl

Fot. BMW Siódma generacja BMW serii 5 będzie produkowana w zakładach BMW Group w Dingolfing w dolnej Bawarii. Produkcja nowego BMW serii 5 Limuzyna rozpocznie się jeszcze w tym roku, a wprowadzenie na rynek planowane jest na początek 2017 r.

W ostatnich miesiącach w ramach przygotowań do nowego modelu zmodyfikowano i wybudowano szereg urządzeń obejmujących wszystkie technologie produkcyjne. Zainwestowano przy tym kilkaset milionów euro – m.in. w nową blacharnię w zachodniej części zakładów oraz w przebudowę linii montażu silników w samochodach.

„Dingolfing pozostaje tym samym naszym centrum kompetencji dla wyższych serii BMW”, mówi Oliver Zipse, Członek Zarządu ds. Produkcji BMW AG. Oprócz produkcji wszystkich modeli BMW serii 7 i BMW serii 6 w zakładach nadal produkowane będą wszystkie wersje nowego BMW serii 5. Zakłady będą też kierowały międzynarodową siecią produkcyjną BMW serii 5. Produkcję niektórych elementów nowego BMW serii 5 Limuzyna po raz pierwszy przejmie także austriacki poddostawca, firma Magna Steyr AG & Co KG w zakładach w Graz.

Redakcja poleca:


BMW serii 5 jest od lat liderem na rynku samochodów premium wyższej klasy średniej; w roku 2015 sprzedanych zostało ponad 347 tys. egzemplarzy tych auta.

Na skutek integracji nowych modeli BMW serii 3 i BMW serii 4 produkcja w zakładach BMW Group w Dingolfing znacznie wzrosła – rocznie z linii zjeżdża około 350 tys. samochodów. Po BMW X3, które produkowane było w zakładach Magna Steyr od roku 2003 do 2010, BMW serii 5 Limuzyna będzie drugim modelem BMW montowanym w austriackich zakładach. Magna Steyr produkuje obecnie dla BMW Group takie samochody jak MINI Countryman i MINI Paceman.

Produkcja nowego BMW serii 5 Limuzyna rozpocznie się pod koniec tego roku, najpierw w macierzystych zakładach w Dingolfing, a z początkiem 2017 r. również w Magna Steyr w Graz.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

BMW SERIA 5 zdjęcia

BMW SERIA 5 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

BMW SERIA 5 opinie

Oceń swoje auto

BMW SERIA 5 Cena