Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

BMW serii 6 Cabrio: polska premiera w Warszawie

Data publikacji: Autor: Karol Biela

BMW serii 6 Cabrio: polska premiera w Warszawie W Warszawie odbyła się premiera najnowszego BMW serii 6 Cabrio. Organizatorzy przedstawili też polską twarz marki BMW, którą została aktorka Małgorzata Socha.

Już po samym charakterze prezentacji i gościu specjalnym Jacku Frohlichu z Exterior BMW Design Group można wnioskować, iż główny nacisk w nowym modelu położono na atrakcyjny i reprezentacyjny wygląd.

BMW od tyłu

Zgodnie z amerykańską regułą mówiącą o tym, że samochód ogląda się najczęściej z tyłu (stojąc w korkach) projektant BMW serii 5 bardzo dużo mówił na temat tego elementu samochodu.

Zaprezentowany klip reklamowy również uwypuklał styl i charakter tego samochodu, niejako w domyśle pozostawiając dobre parametry. Typowo bondowska reklama i znaczek firmowy w tylnej klapie chowany, aby uaktywnić kamerę to gadżet, który z pewnością ucieszy fanów filmów z agentem 007.

Jednostki napędowe w BMW serii 6 Cabrio

W momencie premiery rynkowej nowe BMW serii 6 Cabrio dostępne jest z dwoma silnikami do wyboru.

Ośmiocylindrowa jednostka napędowa montowana pod maską BMW 650i Cabrio produkuje 300 kW/407 KM.
Natomiast ekskluzywna odmiana rzędowego, sześciocylindrowego silnika z technologią BMW TwinPower Turbo, bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz układem VALVETRONIC charakteryzująca się 235 kW/320 KM – została opracowana specjalnie dla wersji BMW 640i Cabrio.

Obie jednostki standardowo współpracują ze sportową ośmiobiegową przekładnią automatyczną. W BMW 640i Cabrio standardem jest również funkcja Auto Start-Stop wchodząca w skład rozwiązań BMW EfficientDynamics.

Nowe BMW serii 6 Cabrio standardowo wyposażone jest w układ Drive Dynamic Control, który dostosowuje charakterystykę pracy zawieszenia do wymagań kierowcy, podczas gdy w opcji dostępny jest układ Adaptive Drive obejmujący układ elektrycznej kontroli amortyzatorów oraz układ stabilizacji przechyłów.

Obok standardowego elektromechanicznego wspomagania kierownicy, kolejnym dodatkiem jest opcjonalny zintegrowany aktywny układ kierowniczy. Ponadto, nowe BMW serii 6 Cabrio jest jedynym samochodem w segmencie dostępnym z wyświetlaczem Head-Up.

BMW serii 6 Cabrio: polska premiera w Warszawie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

BMW serii 6 Cabrio: polska premiera w Warszawie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości