Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37461 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

BMW Z4

Data publikacji: Autor: PRO

W połowie roku na rynku pojawi się nowy model BMW. Auto serii Z4 zastąpi na rynku model Z3.

Pierwszy z nich Z3 - znany był m.in. z roli w ostatnich przygodach agenta brytyjskiego wywiadu - Jamesa Bonda. Mimo to, firma zdecydowała się odmłodzić jego wizerunek, tym bardziej że konkurencja nie śpi. Pojazd pojawił się oficjalnie na ubiegłorocznym Salonie Samochodowym w Paryżu, gdzie zainteresował nie tylko dziennikarzy. Auto o ostrej stylistyce nadwozia wyróżnia się od obłego i nieco monotonnego pod względem stylistyki poprzednika. Od lipca, kiedy to zakończona została produkcja modelu Z3 trwają przygotowania do rozruchu nowej serii Z4.

W Polsce premiera odbyła się w grudniu zeszłego roku. Choć jego promocja i wprowadzenie do sprzedaży planowane jest na połowę tego roku. Początkowo w gamie silników znajdziemy dwie benzynowe jednostki napędowe - obie sześciocylindrowe - 2.5i, oraz 3.0i. Pierwszy z nich dysponuje mocą 192 KM i momentem obrotowym rzędu 245 Nm przy 3500 obr/min. Trzylitrowa jednostka napędowa daje moc 231 KM i moment obrotowy 300 Nm przy 3500 obr./min.

Dzięki temu ten ważący 1260 kg pojazd przyspiesza (wersja 2.5 l) od 0-100 km/h w 7,0 sekundy, osiągając maksymalna prędkość 235 km/h. Mocniejsza odmiana 3.0 (1290 kg wagi) w sprincie do "setki" uzyskuje wynik poniżej 6 sekund, a maksymalne wychylenie prędkościomierza dochodzi do 250 km/h. W Niemczech Z4 2.5i - 32 500 euro, wersja 3.0 jest droższa o 6 tys. euro.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

BMW Z4 zdjęcia

BMW Z4 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

BMW Z4 opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

BMW Z4 Cena