Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39041 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

BMW zainwestuje 250 mln funtów w fabryki MINI

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. MINI BMW zapowiedziało zwiększenie inwestycji w zakłady produkcyjne zajmujące się wytwarzaniem modeli MINI. Niemiecki koncern przeznaczy na ich rozbudowę aż 250 mln funtów do 2015 roku.

Fot. MINIPieniądze te zostaną zainwestowane w fabryki MINI w Oxfordzie, Swindon i Hams Hall, które znajdują się w Wielkiej Brytanii. W dwóch ostatnich wytwarzane są nadwozia i silniki, zaś w pierwszej podzespoły te są składane w całość i stamtąd trafiają do klientów.

- "Rok temu ogłosiliśmy, że do końca 2014 roku zainwestujemy 500 mln funtów w rozwój fabryk MINI. Teraz zamierzamy powiększyć tę kwotę o dodatkowe 250 mln. Od czasu przejęcia MINI w 2000 roku, nasz koncern zainwestował już 1,75 mld funtów. Pozwoliło to osiągnąć sukces, zaś samochody produkowane w Oxfordzie eksportowane są do ponad 100 krajów na całym świecie. Kolejne inwestycje pozwolą na stworzenie nowych miejsc pracy, a także osiąganie kolejnych celów" - powiedział Haral Krueger, członek rady nadzorczej koncernu BMW.

Inwestycje te potwierdzają również ostatnie informacje o poszerzeniu oferty MINI o nowe modele. Będzie to kompaktowy minivan, a także SUV w wersji trzy i pięciodrzwiowej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

BMW zdjęcia

BMW dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

MINI dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

BMW opinie

Oceń swoje auto

BMW Cena