Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

BMW zdecyduje o ekspansji Mini

Data publikacji: Autor: łm

fot. Mini Mini następnej generacji zbudowane będzie na płycie, która umożliwi stworzenie czterech lub pięciu różnych nadwozi.

Mini następnej generacji zbudowane będzie na płycie, która umożliwi stworzenie czterech lub pięciu różnych nadwozi – powiedział Trevor Houghton-Berry, dyrektor generalny Mini w Wielkiej Brytanii. fot. Mini Zdaniem dyrektora, komercyjny sukces Mini odniesiony trzy lata temu, otworzył przed marką bardzo obiecujące możliwości. Jedną z nich może być model kombi, posiadający większy rozstaw osi.

 

Brytyjska fabryka Mini w Oksfordzie została zbudowana z myślą o produkcji 125 tys. samochodów rocznie. Tymczasem popyt na ten samochód jest tak duży, że zakład nie może sprostać zamówieniom. Czas oczekiwania na model Cooper wynosi 3-4 miesiące, a na Coopera S nawet pół roku!

 

Najwięcej samochodów Mini sprzedaje się w Wielkiej Brytanii (40,5 tys.) i USA (około 35 tys.). Trevor Houghton-Berry przypuszcza, że za kilka lat sprzedaż Mini w Stanach Zjednoczonych będzie wyższa niż na Wyspach Brytyjskich.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości