Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Bouffier zwycięzcą Rajdu Barbórka

Data publikacji: Autor: (TSz)

Fot: Tedex Francuska załoga Bryan Bouffier i Xavier Panseri startująca Peugeotem 207 S2000 wygrała 49. edycję Rajdu Barbórka. Jednak kultowy odcinek na ul. Karowej w Warszawie zakończył się tryumfem aktualnych mistrzów Polski Kajetana Kajetanowicza i Jarosława Barana w Subaru Imprezie.
Popularny „Kajto” zajął ostatecznie trzecią lokatę w klasyfikacji rajdu, za Fot: Archiwum Polskapresse Tomaszem Kucharem. O pechu mogą mówić regularni uczestnicy Rajdowych Mistrzostw Świata WRC Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak, których debiut w Mini, zakończył się urwaniem koła podczas trzeciego odcinka specjalnego na Bemowie.

Bouffier jest pierwszym obcokrajowcem, który zwyciężył w Rajdzie Barbórka od czasu Lelio Lattariego (1974 rok). Francuz wygrał dwa odcinki specjalne i wyprzedził o 3,27 sekundy pięciokrotnego zwycięzcy tego rajdu, Tomasza Kuchara. Na Karowej, która przebiegała w tym roku w nowej konfiguracji, wygrał Kajetanowicz przed Maciejem Rzeźnikiem i Bryanem Bouffierem. Kuchar popełnił błąd podczas omijanie beczki i stracił ponad 6 sekund, co przekreśliło jego szanse na zwycięstwo.

CZYTAJ TAKŻE

Orlen Team kończy sezon Rajdem Barbórki

Cersanity Rally Team w Rajdzie Barbórki


Bryan Bouffier – Na Karowej starałem się, jak mogłem, ale Kajetan był szybszy. To fantastyczny show, jest to bardzo dużo kibiców. Oczywiście bardzo się cieszę ze zwycięstwa w rajdzie. Mogę tylko zapewnić, że zrobię co mogę, aby w przyszłym roku wystartować w mistrzostwach Polski.

Fot: Lotos Dynamic Kajetan Kajetanowicz: - To przepiękny dzień, taka wisienka na mistrzowskim torcie. Bardzo chcieliśmy wygrać ostatni odcinek ostatniego rajdu w sezonie i udało się. Dedykuję ten sukces naszemu wspaniałemu zespołowi LOTOS Dynamic. Bez wątpienia perfekcyjne zakończenie tego pięknego roku. Podobnie jak każdy kierowca rajdowy marzy o wygraniu Rajdu Polski, tak samo mocno w głębi duszy pragnie perfekcyjnie i najszybciej przejechać Karową. W tym roku spełniłem oba te marzenia. Czego moglibyśmy chcieć więcej?

Wyniki 49. Rajdu Barbórka
1. Bryan Bouffier/Xavier Panseri (F) Peugeot 207 S2000 17.06,96
2. Tomasz Kuchar/Daniel Dymurski (PL) Peugeot 307 WRC +3,27
3. Kajetan Kajetanowicz/Jarosław Baran (PL) Subaru Impreza WRX STI +11,58
4. Maciej Rzeźnik/Bogusław Browiński (PL) Citroen Xsara WRC +16,32
5. Maciej Oleksowicz/Andrzej Obrębowski (PL) Ford Fiesta S2000 +29,16
6. Michał Sołowow/Maciej Baran (PL) Ford Fiesta S2000 +31,93

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości