Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Brabus 800 E V12 Cabrio [GALERIA]

Data publikacji: Autor: (red) źródło: Mototarget

Fot. Brabus To było do przewidzenia. Po prezentacji wzmocnionych wariantów sedan i coupe nowego Mercedesa Klasy E, Brabus „wziął na warsztat” wersję Cabrio, tworząc jeden z najszybszych samochodów tego typu na świecie.
Fot. Brabus Dzięki zakrojonym na szeroką skalę modyfikacjom 6.3-litrowego silnika V12 udało się podnieść moc do 800 KM, a co za tym idzie prędkość maksymalną, do budzących szacunek 370 km/h. Oznacza to, że Brabus 800 E V12 jest nie tylko najszybszym, ale również najmocniejszym czteromiejscowym kabrioletem na świecie.

CZYTAJ TAKŻE

Brabus SLS Widestar

GLK w wersji Brabusa


Jednostka V12 stosowana przez Brabusa pochodzi z Mercedesa S 600. Standardowa pojemność skokowa została zwiększona z 5.5 do wspomnianych 6.3-litra przy jednoczesnych modyfikacjach głowicy cylindrów oraz zastosowaniu sportowych wałków rozrządu i specjalnego wału korbowego. Jednostka E V12 otrzymała również nowy kolektor dolotowy, dwa kolektory wydechowe ze zintegrowanymi turbosprężarkami oraz cztery chłodnice międzystopniowe.

Napęd przenoszony jest na tylne koła poprzez zmodyfikowaną, 5-biegową przekładnię automatyczną, która musi „oprzeć się” nie tylko ogromnej mocy, ale także gigantycznemu momentowi obrotowemu obniżonemu elektronicznie z 1 420 do 1 100 Nm.

Osiągi samochodu są imponujące: przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 3,7 sekundy, od 0 do 200 km/h auto przyspiesza w 9,9 sekundy, a na osiągnięcie 300 km/h ze startu zatrzymanego potrzebuje 23,9 sekundy.

Przekonstruowane zawieszenie w połączeniu ze specjalnym pakietem nakładek aerodynamicznych nadwozia, zapewnia odpowiednią stabilność podczas jazdy z prędkościami przekraczającymi 300 km/h.

Brabus 800 E V12 budowany jest na zamówienie. Ceny rozpoczynają się od 478 000 euro (około 1 930 000 zł).

Fot. Brabus Fot. Brabus Fot. Brabus Fot. Brabus Fot. Brabus Fot. Brabus Fot. Brabus Fot. Brabus Fot. Brabus

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości