Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Brak dokumentów. Kiedy trzeba wezwać policję? (video)

Data publikacji: Autor: TVN Turbo/x-news

Prezydent niedawno podpisał ustawę, która ma sprawić, że nie będziemy musieli wozić ze sobą ani dowodu rejestracyjnego ani polisy OC. Ale co w sytuacji, gdy dojdzie do stłuczki a sprawca powie, że nie ma przy sobie dokumentów? Czy trzeba będzie za każdym razem wzywać policję?

Znowelizowana ustawa weszła w życie 4 czerwca 2018 roku. I wiele osób miało nadzieję, że z tym dniem nie będą już musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz polisy OC. Jednak problemy z systemem CEPiK spowodowały, że termin zniesienia obowiązku wożenia ze sobą tych dokumentów, może zostać przesunięty aż na początek przyszłego roku.

O ułatwieniu tym kierowcy mają zostać poinformowani z 3-miesięcznym wyprzedzeniem, komunikatem ministra cyfryzacji. 

Zobacz także: Prawo jazdy. Kategoria B i ciągnięcie przyczepy

Co jednak zrobić w sytuacji, gdy dojdzie do stłuczki a sprawca oświadczy nam, że nie ma przy sobie niezbędnych dokumentów? Czy trzeba będzie za każdym razem wzywać policję?

 

 

Warto pamiętać, że obecnie za brak któregokolwiek z wymaganych dokumentów, na kierowcę nakładany jest mandat karny w wysokości 50 zł. Oznacza to, że jeśli kierujący nie posiada przy sobie papierowej wersji polisy OC i dowodu rejestracyjnego, musi liczyć się z karą w wysokości 100 złotych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości