Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Brak ważnego biletu parkingowego. Będą surowsze kary? (video)

Data publikacji: Autor: (mm) TVN Turbo/x-news

Fot. Karolina Misztal Czterokrotnie mają wzrosnąć kary za brak ważnego biletu parkingowego. To nowy pomysł Ministerstwa Rozwoju. Resort tłumaczy, że teraz kara dla kierowców jest niższa od tej, którą trzeba zapłacić za przejazd na gapę komunikacją miejską.

Ministerstwo Rozwoju nazywa ją opłatą dodatkową. Kierowcy po prostu mandatem za brak parkingowego kwitka. Tak czy inaczej, resort pracuje nad regulacjami, aby kara stanowiła 10% minimalnego wynagrodzenia. W tym roku byłoby to 200 zł.

- To zdecydowanie za dużo jeśli wziąć pod uwagę, że drogie jest samo parkowanie - komentuje pomysł jeden z kierowców. Psycholog transportu Ewa Odachowska zauważa, że czterokrotny wzrost oczywiście może powodować pewne oburzenie ze strony kierowców. Dodaje, że być może jednak dzięki temu będą oni częściej płacić za parkowanie.

Redakcja poleca:

Kiedy policjant zatrzyma dowód rejestracyjny?
Najpopularniejsze auta ostatniej dekady
Kontrole kierowców bez zatrzymywania pojazdów. Od kiedy?


Wyższe kary za parkowanie bez biletu miałyby obowiązywać głównie w centrach miast mających powyżej 100 tys. mieszkańców. W planach jest także podwyżka opłat za samo parkowanie. Niewykluczone, że Sejm zajmie się zmianami już we wrześniu.

Jak sprawdza się Hyundai i30?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • karać, karać, karać (gość)

  karać, karać, karać, karać, karać, karać tylko to potrafią

 • rew (gość)

  Wreszcie koniec niesprawiedliwości. Albo podwyższyć karę dla kierowców, albo obniżyć dla pasażerów komunikacji miejskiej. I tu, i tam skala wyłudzenia była ta sama, a kara zdecydowanie różna.

 • W butach słoma (gość)

  Bardzo dobry pomysł samorządu!! Niech te "paniska" w wypasionych brykach, czyli starych , kilkunastoletnich ruplach, płacą!! Uważają się, za nie wiadomo kogo, jakieś Rockefelery za kierownicami limuzyn, w których fotele szkopy pierdziały po kilkanaście lat. Tymczasem w butach słoma.

 • Restio pl (gość)

  Nawet 90% odszkodowań jest zaniżonych, poznaj swoje prawa uzyskaj dopłatę na dowolny cel, bezpłatna analiza dokumentacji szkodowej www restio pl

 • Tomek (gość)

  @W butach słoma zazdrość w oczy kole ciebie nawet na takiego jak ty określiłeś "rumpla" nie stać. To nie forum do twoich żalów ich do psychiatry.

 • Kierowca (gość)

  2000zł i 10 punktów karnych yebane złodzieje rozpierd.. ta strefę pakowania wpizdu!!

 • Mariusz (gość)

  A nie lepiej od razu prawo jazdy na 2 lata zabrać?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości