Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Braki paliwa w Wielkiej Brytanii. Wyjaśniamy o co chodzi

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Pixabay.com Na wielu stacjach w Wielkiej Brytanii brakuje paliwa. Jeśli już uda się znaleźć taką gdzie możemy zatankować, to szybko okazuje się, że paliwo jest racjonowane.

Sieć EG Group wprowadziła limit zakupów benzyny do 30 funtów na klienta. Na stacjach Shell i ExxonMobile występują problemy z dostępnością paliwa, natomiast koncern BP zdecydował się zamknąć wybrane stacje.

Przyczyną tych kłopotów jest brak kierowców cystern. W Wielkiej Brytanii brakuje ok. 100 tys. kierowców ciężarówek. Po brexicie z Wysp wyjechało ok. 25 tys. kierowców. Dodatkowo trwająca pandemia koronawirusa wstrzymała niemal na rok proces uzyskiwania kwalifikacji przez nowych kierowców.

 Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Rząd uspokaja i zapewnia, że zapasy oleju napędowego i benzyny są wystarczające. Z medialnych przekazów wynika, że bierze pod uwagę umożliwienie wjazdu do Wielkiej Brytanii na krótkoterminowych wizach 5 tys. zagranicznych kierowców ciężarówek. 

"The Guardian" przekazuje natomiast, że do transportu paliwa ma być wykorzystane wojsko. Pełne uruchomienie tego rozwiązania potrwałoby do trzech tygodni.

Brytyjski minister transportu Grant Shapps apeluje o "rozsądek" oraz tankowanie tylko wtedy, gdy to konieczne.

Zobacz także: Skoda Fabia IV generacji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Cruci89 (gość)

  "Przyczyną tych kłopotów jest bak kierowców cystern. " Powinno być brak, a nie bak. Pozdrawiam

 • Mar (gość)

  Tak tak w jeden dzień angle zabraklo kuerowcow zmowili się i jednego dnia odeszli z pracy hahaha

 • Nie róbcie jaj (gość)

  To są jakieś bzdury. Mam rodzinę w Wielkiej Brytanii i gdy dzwoniłem to mi mówili że żadnego paliwa nie brakuje i na stacji kupuje się bez kolejek. To samo dotyczy produktów spożywczych. Na Onecie piszą pierd.oły że są puste półki a prawda jest taka że w sklepach jak na razie niczego nie brakuje. To ja się zapytam dlaczego oszukujecie ludzi? Myślicie że w Polsce wszyscy są ciemni i nie maja internetu, rodzin w Wielkiej Brytanii by to sprawdzić? jak tam jest naprawdę.

 • Chi ....j (gość)

  Po pierwsze nie ma barku paliwa , po drugie nie ma braku żywności a po trzecie te posty pisza debile , i po czwarte też nie będzie polexitu tak jak to mówi Donald Tusk nasz zbawca narodu który działa na czele żydowskiego rządu niemieckiego dziękuję pozdrawiam TVN

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości