Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Brakuje miejsc parkingowych przed szpitalem w Słupsku

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Brakuje miejsc parkingowych przed szpitalem w Słupsku Parking przed nowym szpitalem pęka w szwach – skarżą się pacjenci i odwiedzający. To dlatego, że część miejsc zajmują pracownicy szpitala, którzy mają swój parking na tyłach obiektu.

Przy nowym szpitalu na ul. Hubalczyków znajdują się dwa duże parkingi. Jeden przed obiektem, tuż obok głównego wejścia i drugi na tyłach szpitala. Oczywiście każdy kierowca chce zawsze zaparkować jak najbliżej wejścia, ale jak w przypadku  większości parkingów, tak i tu, obowiązują pewne zasady, o których nie wszyscy wiedzą albo, co bardziej prawdopodobne, wiedzieć nie chcą. Wyjaśnijmy więc, jak parkować na terenie nowego słupskiego szpitala.

– Pierwszy z dwóch dużych parkingów został przygotowany z myślą o pacjentach i osobach odwiedza- jących – tłumaczy Marian Rydz, zastępca dyrektora szpitala ds. administracyjno-technicznych. – Znajduje się on w pobliżu głównego wej­ścia do szpitala i może pomieścić ok. 150 samocho­dów. Ten drugi, z tyłu budynku to 350 miejsc parkingowych dla personelu szpitala – dodaje Rydz.

Tyle teorii, bo w praktyce sprawa wygląda zupełnie inaczej. Sprawdziliśmy oba parkingi i okazuje się, że podczas gdy ten przed szpitalem pęka w szwach, ten drugi z tyłu budynku świeci pustkami.

– To skandal, bo człowiek przyjeżdża z chorym i kilkanaście minut krąży po parkingu, by znaleźć wolne miejsce – mówi pan Andrzej, który skontaktował się w tej sprawie z naszą redakcją.

Przyznaję rację panu Andrzejowi, bo sama ostatnio również miałam z tym problem i sporo się naszukałam wolnego miejsca. Przy okazji zauważyłam, że niektórzy kierowcy nie byli chyba aż tak cierpliwi. Wielu z nich pozostawiło bowiem swoje auta na drodze dojazdowej do parkingu, czym dodatkowo utrudnili poruszanie się po i tak zapchanym parkingu.

– Parking przed szpitalem jest, jaki jest. Większy nie będzie – denerwuje się pan Andrzej. – Wszystko byłoby dobrze, gdyby każdy parkował tam, gdzie powinien. Skoro z tyłu jest parking dla pracowników, to niech tam zostawiają swoje auta i nie blokują miejsc dla pacjentów i odwiedzających – dodaje czytelnik.

– I tak będzie – odpowiada na zarzuty Marian Rydz, zastępca dyrektora szpitala ds. administracyjno-technicznych. – Jesteśmy jeszcze na etapie organizowania wszystkiego, ale wiemy, że jest problem z parkowaniem. Rozumiem rozżalenie pacjentów i obiecuję, że w przyszłym tygodniu będziemy starali się wpłynąć na personel, by nie pozostawiał swoich samochodów przed budynkiem szpitala – dodaje Rydz.

Brakuje miejsc parkingowych przed szpitalem w Słupsku
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Brakuje miejsc parkingowych przed szpitalem w Słupsku

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości