Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Bravo FED - hybrydowe auto armii USA

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: autoevolution.com

Fot. Bravo FED Armia Stanów Zjednoczonych przedstawiła koncepcyjny pojazd Bravo FED, który w najbliższych latach może zastąpić na froncie wysłużone Humvee. Największą ciekawostką nowego auta jest układ napędowy. Pod maską Bravo FED odnajdziemy bowiem hybrydę silnika spalinowego i elektrycznego.

W celu osiągnięcia jak najniższego zużycia paliwa, wielu producentów aut na całym świecie inwestuje w technologie hybrydowe. Okazuje się, że swoje zainteresowanie tym rozwiązaniem wyraziło nawet amerykańskie wojsko, które zleciło studentom z Detroit zadanie stworzenia takiego pojazdu.

Efektem ich pracy jest potężny Bravo FED, który w cyklu miejskim zużywa ok. 28,5 l oleju napędowego na 100 km, zaś podczas jazdy w trybie pozamiejskim 14,2 l. Choć wartości te nie należą do najniższych, należy pamiętać, że jest to o blisko połowę mniej niż stosowane obecnie Humvee, zaś samo auto waży aż 7,5 tony.

Do napędu użyto 4.4-litrowego silnika Diesla V8, który przekazuje moc na tylną oś. Za napędzanie przednich kół odpowiada jednostka elektryczna. Co ciekawe, przy w pełni naładowanych bateriach, Bravo FED może przejechać nawet 8 kilometrów wykorzystując wyłącznie energię elektryczną.

Samochód jest jeszcze prototypem. Nie wiadomo czy trafi do seryjnej produkcji.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości