Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Bridgestone wybrany Producentem Opon Roku 2016

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. materiały prasowe Eksperci przemysłu oponiarskiego wybrali Bridgestone Producentem Opon Roku 2016. Firma została uhonorowana podczas Międzynarodowych Nagród Przemysłu Oponiarskiego za Innowacje i Doskonałość 2016 (ang. Tire Technology International Awards for Innovation and Excellence 2016).

Fot. materiały prasowe W imieniu firmy Bridgestone nagrodę odebrał Eduardo Minardi, Executive Chairman i CEO Bridgestone w regionie EMEA, podczas uroczystej gali Tire Technology Expo w Hanowerze. Odbierając nagrodę, powiedział: „Wszyscy w Bridgestone jesteśmy niezwykle dumni z tego wyróżnienia. Badania, rozwój oraz innowacje leżą u podstaw naszej działalności. Jest to jedyna droga ku zrównoważonej przyszłości”.

Eksperci wyrazili uznanie dla kilku osiągnięć Bridgestone w dziedzinie badań i rozwoju oraz zrównoważonej produkcji w 2015 roku, a także dla jednej z inwestycji zrealizowanej w Tokio. Firma zainwestowała 250 milionów dolarów w ośrodki wspierające otwartą innowację opartą na współpracy na linii przemysł-rząd-środowisko akademickie.

Komentując restrukturyzację działu badań i rozwoju firmy, Graham Heeps, redaktor magazynu Tire Technology International i przewodniczący składu sędziowskiego, powiedział: „Serdecznie gratuluję Bridgestone. Elementem [tej] restrukturyzacji będzie zwiększona współpraca z firmami zewnętrznymi. Bridgestone, jak inni producenci opon, rozumie, że w przyszłości produkcja opon wymagać będzie innowacji także spoza tradycyjnego sektora oponiarskiego, a obszary, na których należy się teraz skoncentrować to surowce i elektronika. Jest to miła odmiana w przemyśle określanym często jako zamknięty i zorientowany na własne cele”.

Jurorzy zwrócili także uwagę na inne osiągnięcia Bridgestone w 2015 roku:

- wyprodukowanie pierwszej opony Bridgestone dla samochodów osobowych, która została wykonana z kauczuku naturalnego, uzyskanego wyłącznie z gwajuli (rośliny występującej tylko na suchych obszarach pustynnych – co ma przyczynić się do dywersyfikacji źródeł kauczuku naturalnego);

- modernizację i przeniesienie centrum technicznego Bridgestone Asia Pacific w Tajlandii;

- oraz – w dziedzinie zrównoważonej produkcji – osiągnięcie zerowej ilości odpadów wywożonych na wysypiska w fabryce opon Bridgestone w Wilson, w Karolinie Północnej.

Jury zaimponowało także ogólne zaangażowanie Bridgestone we wzrost poprzez inwestycje w badania i rozwój, jak powiedział Flavio Farroni, pracownik naukowy na Uniwersytecie w Neapolu: „Firma Bridgestone, a zwłaszcza jej Europejskie Centrum Techniczne, podniosła w 2015 roku budżet w zakresie wiedzy fachowej, personelu oraz badań i rozwoju. Jest to jasny sygnał, że firma ta posiada silną motywację do wzrostu w nadchodzących latach, umacniając tym samym swoją pozycję na polu rozwoju i produkcji opon”.

Jest to już piąta nagroda Bridgestone w tym konkursie od jego inauguracji w 2008 roku, kiedy to Bridgestone został nagrodzony tytułem Producenta Opon Roku po raz pierwszy. W roku 2012 firma odebrała nagrodę w dziedzinie technologii za Contact Area Information Sensing (CAIS – sensory monitorujące interakcję opony z powierzchnią nawierzchni), a w 2013 roku za technologię Ologic, redukującą opory toczenia. W tym samym roku Bridgestone otrzymał nagrodę za Osiągnięcie Roku w Dziedzinie Środowiska (ang. The Environmental Achievement of the Year) za nowe centrum techniczne Americas Technical Center, które powstało w Stanach Zjednoczonych.

Redakcja poleca:

Czy praktyczny samochód musi być drogi?

Fiat Tipo. Premierowy cennik na polskim rynku

UConnect. Przyjazny kierowcy system multimedialny

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości