Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Bruno Senna w Lotus Renault GP na dwa wyścigi

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Bruno Senna w Lotus Renault GP na dwa wyścigi Zespół Lotus Renault GP potwierdził, że Bruno Senna będzie ścigać się w jego barwach obok Witalija Pietrowa podczas Grand Prix Belgii w najbliższy weekend oraz za dwa tygodnie w Grand Prix Włoch. Team pragnie zatrudnić Bruna na stanowisku kierowcy wyścigowego do końca sezonu.

Kolejny komunikat zespołu Lotusa Renault GP odkrył cześć kart. Młody BVrazylijczyk będzie obok Pietrowa kierowcą wyścigowym, a nie testowym, ale na razie tylko na dwa wyścigi. Ze względu na umowy z Heidfledem i Kubicą zawarciue umowy z Senną do końca sezonu nie jest teraz możliwe. Ale stajnia próbuje rozwiązać problem i na swojej stronie pisze, że poinformuje, gdy coś się zmieni.

Przypomnijmy, 27-letni Brazylijczyk dołączył do zespołu Lotus Renault GP jako trzeci kierowca w lutym tego roku. Brał udział we wszystkich wyścigach (kierowca testowy), dzięki czemu zdobył doświadczenie i doskonale zintegrował się z teamem. W ramach swojej współpracy z ekipą, Bruno uczestniczył w testach przedsezonowych w Jerez, testach aerodynamicznych prowadzonych w maju w Duxfordzie, a ostatnio zasiadł za kierownicą R31 podczas pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Węgier

Nick Heidfeld jest nadal związany umową z zespołem. Na oficjalnej stronie są wypowiedzi, ale niestety, nie Niemca. Ciekawe jak go zespół przekona by nie miał pretensji o pozbawienie go pracy, wbrew zawartej umowie.

- Bardzo cieszymy się, że począwszy od najbliższego weekendu na torze Spa-Francorchamps, Bruno będzie ścigać się w barwach zespołu Lotus Renault GP. Dołączył do naszego teamu siedem miesięcy temu i w tym czasie bardzo wiele się nauczył. Jesteśmy pewni, że startując obok Witalija pokaże na co go stać - powiedział Eric Boullier, szef teamu i dyrektor zarządzający teamu Lotus Renault GP.

- Jestem szczęśliwy, że ekipa Lotus Renault GP zaproponowała mi stanowisko kierowcy wyścigowego. Bardzo zależy mi na tym, aby zasiąść za kierownicą R31. Podczas mojej współpracy z zespołem od początku tegorocznego sezonu bardzo dużo się nauczyłem. Brałem też udział w jazdach w Jerez, Duxfordzie, a ostatnio w Budapeszcie, gdzie zaostrzył się mój apetyt na posadę kierowcy teamu Lotus Renault GP. Jestem bardzo zadowolony i jednocześnie zdenerwowany – czuję się jakby było Boże Narodzenie i czekał mnie tego samego dnia najtrudniejszy z egzaminów ! Jestem naprawdę bardzo szczęśliwy i zmotywowany, by znów ścigać się w Formule 1 w barwach tak wielkiego zespołu. Marzyłem o powrocie na tor przez dłuższy czas, a nie często zdarzają się propozycje od teamu o tak mocnej pozycji. Wierzę, że jestem w pełni przygotowany, by podjąć to wyzwanie. Chciałbym podziękować zespołowi za pokładaną we mnie wiarę. Na pewno Was nie zawiodę” – powiedział Bruno Senna, kierowca wyścigowy ekipy Lotus Renault GP.

Bruno Senna w Lotus Renault GP na dwa wyścigi
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Bruno Senna w Lotus Renault GP na dwa wyścigi

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości