Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Bruno Senna zastąpi Nicka Heidfelda

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Bruno Senna zastąpi Nicka Heidfelda Zespół Lotus Renault GP poinformował w środę wieczorem, że w wyścigu o Grand Prix Belgii w jego barwach pojadą Bruno Senna i Witalij Pietrow. Jutro o godz. 15 oficjalna konferencja w tej sprawie.

Na razie w tej sprawie otrzymaliśmy maila od zespołu Lotusa Renault GP. Treść jest bardzo krótka. Informują, że w najbliższy weekend na torze w Spa w barwach stajni pojadą Senna i Pietrow. Ten pierwszy jutro, czyli w czwartek odpowie na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej. Nie ma szczegółów i odpowiedzi, nurtującej kibiców, czy to stała zmiana składu, czy tylko jednorazowa?

I co z Nickiem Heidfeldem?

Już od kilku dni w świecie F1 słychać było plotki, że zespoł Lotusa Renault GP zrezygnuje z usług Niemca. Ponieważ wprost mówili to w swoich programach telewizyjnych angielscy dziennikarze zajmujący się F1, pytali o to Heidfelda. Ten unikał odpowiedzi, ale ze strony ludzi związanych z niemeickim kierowcą usłyszeli, że byłóby to  złamaniem umowy zespołu z Heidfeldem.

Szefowie Lotusa Renult też unikali deklaracji w tej sprawie, choć od dawno wiadomo, że są niezadowoleni z postawy Niemca w tym sezonie. Dlatego na treningach przed GP Węgier w bolidzie jeździł w piątek Senna, czyli testowy kierowca. Brazylijscy żuranliści opisywali nawet wyprawę właściciela zespołu do Brazylii, gdzie ponoć szukał sponsorów, gotowych wesprzeć stajnię, w której miał jeździć Senna.

Teraz to wszystko ułożyło się w logiczną całość. Czekamy na oficjalny komunikat zespołu w tej sprawie. Po nim zamieścimy szczegóły na stronie.

Bruno Senna zastąpi Nicka Heidfelda
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Bruno Senna zastąpi Nicka Heidfelda

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości