Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Budowa dróg. Będzię 13 odcinków nowych dróg. Gdzie powstaną?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GDDKiA

Fot. GDDKiA Licznik odmierzający przetargi na nowe drogi ciągle się zmienia. To m.in. za sprawą ogłaszania kolejnych przetargów na duże inwestycje drogowe, zarówno autostradowe, ekspresowe jak i w ciągach obwodnic miast.

Budowa dróg. Postępowania przetargowe w 2021 roku

Od stycznia br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetargi na 13 odcinków nowych dróg o łącznej długości 122 km i wartości ok. 5,9 mld zł. Z tego 12 zadań z rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych (PBDK) o łącznej długości 119 km oraz jedno zadanie na realizację obwodnicy Strykowa z rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 o długości ok. 3 km. Ponadto ogłosiliśmy przetarg na kontynuację realizacji odcinka S61 Łomża Zachód - Kolno o długości 12,9 km. 

Do 31 grudnia 2021 roku GDDKIA planuje ogłosić jeszcze przetargi na zadania o łącznej długości ponad 200 km. 

Budowa dróg. Przetargi w toku

Obecnie w toku są postępowania przetargowe na 21 odcinków, z czego 20 zadań o długości ok. 246 km w ramach PBDK, a jedno zadanie o długości ok. 3 km w ramach PB100.

Zobacz także: Prawo jazdy. Czy można zobaczyć nagranie z przebiegu egzaminu?

W postępowaniach na obwodnice Kołbieli w ciągu DK50, Strykowa w ciągu DK32, Chełmca w ciągu DK28, drugi odcinek obwodnicy Morawicy i Woli Morawickiej w ciągu drogi krajowej nr 73 łącznika północnego do obwodnicy Opatowa, S74 od Mniowa do Kielc, S1 pomiędzy węzłami Bieruń i Oświęcim wraz z obwodnicą Bierunia, S1 pomiędzy Mysłowicami a Bieruniem, S19 Babica - Jawornik, oraz cztery odcinki S10 między Bydgoszczą a Toruniem (Bydgoszcz Południe - Emilianowo, Solec - Toruń Zachód, Emilianowo - Solec, Toruń Zachód - Toruń Południe) nie upłynął jeszcze termin składania ofert. 

W przetargach na S10 Bydgoszcz Południe - Emilianowo, Solec - Toruń Zachód, Emilianowo - Solec, Toruń Zachód - Toruń Południe oraz S19 Malewice - Chlebczyn, S19 Iskrzynia - Miejsce Piastowe, S19 Babica - Jawornik, S74 od Mniowa do Kielc, w toku są postępowania odwoławcze przed Krajową Izbą Odwoławczą (KIO). 

Zakontraktowane od 1 stycznia 2021 r.

Od początku roku podpisano 34 umowy na realizację zadań o łącznej długości blisko 418 km i wartości ok. 12,8 mld zł.

Zobacz także: Tak prezentuje się Rolls-Royce Cullinan

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości