Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Budowa dróg. Czy doszło do zmowy przetargowej?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Piotr Hukało Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie w sprawie zmowy przetargowej. Dwóch przedsiębiorców mogło wpłynąć na wyniki zamówień publicznych na remonty dróg.

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko dwóm podmiotom, które zajmują się budową i naprawą dróg. Są to: Star Budowa z Chybic (woj. świętokrzyskie) i spółka Aglet z Warszawy.

Zobacz także: Kiedy można zamówić dodatkową tablicę rejestracyjną?

Urząd podejrzewa, że przedsiębiorcy wpłynęli na wynik blisko 10 przetargów na remonty dróg organizowanych przez świętokrzyskie gminy. Wartość zamówień wahała się od kilkudziesięciu do kilkuset tys. zł.

- Przeprowadziliśmy przeszukanie w siedzibach obu firm i zdobyliśmy dowody, że mogło między nimi dojść do niedozwolonych uzgodnień. Przedsiębiorcy mogli zastosować niezgodny z prawem mechanizm rozstawiania i wycofywania ofert. Jeżeli ich propozycje były dwiema najkorzystniejszymi, wówczas zwycięzca przetargu rezygnował z podpisania umowy. Podejrzewamy, że było to celowe działanie, które miało doprowadzić do wyboru droższej oferty. Zachowanie przedsiębiorców było inne, jeżeli ich oferty nie zajmowały kolejnych miejsc według cen. Nie rezygnowali wtedy z podpisania umowy, dostarczali brakujące dokumenty i realizowali zamówienie – mówi prezes UOKiK Marek Niechciał.

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości