Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Budowa dróg. Te ekspresówki mają powstać do końca roku (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. Piotr Krzyżanowski Polska w budowie. Po niedawnym wyhamowaniu drogowych inwestycji znów mamy prawdziwy „boom” - tym razem głownie na „ekspresówki”.

Fot. TVN Turbo/x-newsJeżeli drogowcy dotrzymają słowa, do końca roku dostaniemy do użytku kolejnych 300 km nowych tras. Cały rok będzie pod tym względem podobny do rekordowego 2013.

Ponad 12 miliardów zł - tyle do końca roku będzie kosztował nasz komfort i przyjemność z jazdy nowymi „ekspresówkami”. Dzięki nowym połączeniom tranzytowym cały ciężki transport z Czech będzie mógł dojechać do portu w Szczecinie drogami szybkiego ruchu, a mieszkańcy południa Polski wreszcie nie będą musieli korzystać z niemieckich autostrad, by dotrzeć do Świnoujścia.

Zobacz także: Rząd wprowadza nowy podatek dla kierowców

- W tym roku oddaliśmy pierwsze odcinki trasy S3, a do końca 2018 roku planujemy oddać pełne połączenie od Bolkowa na południowym-zachodzie aż do Szczecina - wyjaśnia Jan Krynicki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

S3 to najdłuższy odcinek zaplanowany do oddania w tym roku. Koszt budowy 125 km nowej ekspresówki to blisko 3,5 mld zł. - Kolejne odcinki które będziemy oddawać w tym roku to chociażby połączenie z Białymstokiem czy fragmenty tras między Warszawą a Krakowem - wylicza Jan Krynicki 

Do użytku zostanie oddana także droga S5 z Poznania do Leszna, odcinek siódemki w okolicach Trójmiasta oraz S21 w okolicach Puław.

Zobacz także: Seat Ibiza 1.0 TSI w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • sp (gość)

  s12 w okolicach Pulaw

 • agard (gość)

  "także droga S5 z Poznania do Leszna" - ciekawe skąd taka fantastyczna informacja panie redaktorze? wiem, że wiara czyni cuda, ale pana news to facke news, a szkoda ...

 • Kierowca (gość)

  Tak redagorzyno tak S3 w Białymstoku???

 • Rycho (gość)

  "Do użytku zostanie oddana także droga S5 z Poznania do Leszna..." Pewnie kiedyś zostanie oddana do końca roku, ale na pewno nie tego, bo nie ma szans... Ale wiadomość budująca, że Polska w budowie, a (już?) nie w ruinie.

 • bodek (gość)

  takie drogi ekspresowe u niemca to w latach 60 było normą

 • merti (gość)

  Wy jesteście nienormalni z tym autoodtwarzaniem treści video. Za granicą nieświadomy człowiek tylko sobie nabije rachunek Tak jak ja...

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości